yannni (1)
yannni1
Instagram/yanni_workout; SIU

Influencer Yanni vedie ľudí k zdraviu z vlastnoručne vyskladanej posilky. „Som naturál, steroidy neberiem“

  • Ján Kato je len 23-ročný chalan, ktorý svojimi videami motivuje mladých k športu
  • Okrem toho si postavil vlastné fitko za niekoľko tisíc
  • Ján Kato je len 23-ročný chalan, ktorý svojimi videami motivuje mladých k športu
  • Okrem toho si postavil vlastné fitko za niekoľko tisíc

Ján Kato je 23-ročný chalan, ktorého cieľom je priviesť čo najviac mladých ľudí k zdravému životnému štýlu. Tento cieľ sa snaží dosiahnuť najjednoduchšie, ako to v modernej dobe ide – cez internet. Je tvorcom obsahu na sieťach, ako je Instagram a TikTok, kde má tisícky sledovateľov. 

Okrem toho je stále študentom na vysokej škole a študuje marketing v Trnave. Aj sám priznáva, že skĺbiť niektoré aktivity mu dá dosť zabrať. Spolu so školou a sociálnymi sieťami sa venuje svojim klientom aj skrz osobné a online tréningy. 

Nemôžeme však opomenúť jeho osobné ciele v cvičení. Aj preto si doma vytvoril domáce fitko za nemálo peňazí. Garáž v podobe posilky sa pre neho stala útočiskom, keďže tu trénuje, dozerá na svojich klientov a zároveň tvorí väčšinu obsahu. My sme Yanniho vyspovedali o tvorbe, ale aj cvičení. 

  • Aký je Yanniho postoj k dopingu?
  • Čo považuje za naozaj hlúpe fitness trendy?
  • Koľko investoval do svojho domáceho fitka?
  • Čo by zmenil, keby začínal znova?

Poďme možno začať úplne zostra a na kontroverznú nôtu. Si naturál alebo ako súčasť tvojej suplementácie berieš aj nejaké anabolické steroidy? 

Som naturál a žiadne anabolické steroidy neberiem, ani som nebral. Zároveň by som chcel povedať, že to, čo som dosiahol po vizuálnej aj výkonnostnej stránke, je úplne dosiahnuteľné naturálne, ak do toho človek niekoľko rokov dáva maximum a dáva si záležať, aby veci robil dobre. Povedať si, že som naturál, a preto nebudem vedieť spraviť veľmi veľký progres, je podľa mňa mentalita, ktorou človek sám seba veľmi brzdí.

Ako sa pozeráš na otvorenosť fitness influencerov k tejto téme? Myslíš, že to je stále tabu alebo je to už bežná záležitosť? 

Doping sa stáva stále bežnejšou témou a som rád, že je stále viac chalanov v týchto veciach otvorených. Ja za doping nikoho neodsudzujem, no mám problém s priamym zavádzaním s účelom zarábania na svojich fanúšikoch. Dobrý príklad je Liver King, ktorý priamo tvrdil, že za svoju formu vďačí jeho doplnkom výživy, ktoré predával skrz svoju značku. Neskôr sa preukázal jeho doping a toto problém určite je.

Yanni
zdroj: Startitup/Nikol Pápayova

Pokiaľ o tom niekto chce len mlčať, tak tomu rozumiem. Napríklad takí herci ako The Rock o tom nechcú rozprávať, sčasti aj preto, aby sa mladí chalani zbytočne nenamotivovali k niečomu podobnému. Takíto ľudia si jednoducho musia uvedomovať, aký veľký vplyv má ich slovo na ľudí. Je to veľká zodpovednosť.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá