Influenceri si v lietadle spravili koronapárty. Letecké spoločnosti sa vzbúrili, odmietajú ich zobrať späť

  • Kanadskí influenceri leteli do Mexika, vyhrali totiž výlet
  • Oslavovať sa rozhodli už cestou lietadlom
  • Odmenou im bola nákaza koronavírusom a zrušenie spiatočnej letenky
  • Do lietadla ich nechce zobrať žiadna z kanadadských leteckých spoločností
lietadlo
Ilustračný obrázok, Unsplash/Elizabeth French, Unsplash/JESHOOTS.COM
  • Kanadskí influenceri leteli do Mexika, vyhrali totiž výlet
  • Oslavovať sa rozhodli už cestou lietadlom
  • Odmenou im bola nákaza koronavírusom a zrušenie spiatočnej letenky
  • Do lietadla ich nechce zobrať žiadna z kanadadských leteckých spoločností

Influenceri si vyrobili na palube lietadla obrovský problém. Ich správanie bolo podľa leteckej spoločnosti natoľko neúnosné, že im odmietli vstup na spiatočný let. Skupina influencerov si totižto v lietadle, ktoré letelo do Mexika, urobila party a obťažovala tak ostatných cestujúcich. 

Nedostupný let domov

Na videu uverejnenom na sociálnych sieťach vidno skupinu mladých ľudí, ako sa na palube prenajatého lietadla spoločnosti Sunwing pohybujú bez rúšok, tancujú na sedadlách a popíjajú z veľkej fľaše vodky. Ich konanie vyvolalo obrovský odpor verejnosti.

K spoločnosti Sunwing sa následne pridali aj ďalšie letecké firmy. Air Transat a Air Canada odmietli influencerov pustiť na palubu ich lietadiel. 

Air Transat sa vyjadril k prípadu na svojom Twitteri. Cíti sa byť povinný udržiavať v bezpečí pasažierov a posádku. Air Canada vydala vyhlásenie v podobnom znení. 

Niekoľkí členovia influencerskej skupiny boli po prílete do Mexika pozitívne otestovaní na COVID-19. Odhadovaný počet nakazených je 30 ľudí. Podľa BBC niektorí jedinci, ktorí už tušili, že ich testy budú pozitívne, si plánovali potrieť nosy vazelínou, aby sfalšovali výsledky.

Jednoduchá párty

Influenceri cestovali do Mexika, pretože vyhrali súťaž ich kolegu Jamesa Williama Awada. Výhrou mal byť výlet. Awad sa k nevhodnému správaniu svojich priateľov vyjadril tiež. Na sociálnej sieti Twitter napísal, že konanie skupiny bola „jednoduchá oslava“. 

Okrem hľadania spôsobu, ako sa dostať domov, majú influenceri ďalší problém. Transport Canada vo verejnom vyhlásení uviedla, že je v kontakte s leteckými spoločnosťami.

„Ak ministerstvo zistí, že došlo k porušeniu predpisov, cestujúcim môžu byť udelené pokuty až do výšky 5 000 dolárov,“ hovoria pravidlá. 

K udalosti sa vyjadril aj kanadský premiér Justin Trudeau na konferencii v stredu.

Myslím si, že som frustrovaný rovnako ako všetci Kanaďania, po zhliadnutí týchto videí. Vieme, ako tvrdo ľudia pracovali, aby udržali seba aj svojich blízkych v bezpečí. Obmedzili rodinné stretnutia počas Vianoc, nosili rúška, dali sa zaočkovať. Takéto konanie je facka do tváre, sú úplne nezodpovední,“ povedal Trudeau. Influencerov označil za idiotov. 

Zdroje: Air Transat, Air Canada, BBC, Twitter

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie