Iniciatíva Za Slušné Slovensko dala na námestia tisícky kvetov. Nápis ’89 zdobí aj miesta protestov

  • Iniciatíva Za Slušné Slovensko vytvorila obrazce z kvetov na námestiach
  • Majú pripomínať odkaz novembra 1989
BeFunky-collage - 2020-11-17T154437.553
Za slušné Slovensko
  • Iniciatíva Za Slušné Slovensko vytvorila obrazce z kvetov na námestiach
  • Majú pripomínať odkaz novembra 1989

Iniciatíva Za slušné Slovensko v utorok dopoludnia na námestia v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Lučenci, Kežmarku a na ďalších miestach po Slovensku umiestnila tisíce kvetov. Majú pripomínať, že v roku 1989 vyšla do ulíc pokojná sila, ktorej slušnosť zvíťazila nad mocou neslobody. TASR o tom informovali z iniciatívy.  

Kvety nám zároveň pripomínajú krehkosť slobody a demokracie, ktorú je potrebné dennodenne chrániť. Chrániť ju však potrebujeme aj od lží tých, ktorí sa pod rúškom demokracie snažia práve demokraciu pošliapať,“ uviedla iniciatíva Za slušné Slovensko.

Zaujímavosťou je, že iniciatíva nakúpila kvety u lokálnych kvetinárov, ktorí kvôli pandémii prišli o tradičné novembrové zisky.

LÁSKA A PRAVDA ZVÍŤAZÍ NAD LŽOU A NENÁVISŤOU Dnes ráno sme na námestia v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a na…

Posted by Za slušné Slovensko on Tuesday, November 17, 2020

 

Tvrdia, že radosť 17. novembra je silnejšia ako nenávisť, s ktorou v utorok mnohí pôjdu do ulíc. „My dnes nemôžeme stáť na námestiach, aby sme šírením vírusu neohrozili seba a našich blízkych. Plne to rešpektujeme, tak ako sme vždy rešpektovali právny štát a jeho zákony,“ poznamenala iniciatíva. Ako dodala, ctí si aj ľudí, ktorí pred 31 rokmi štrngali na námestiach kľúčmi. „Títo ľudia nás naučili, že slušnosťou a pokojom je možné dosiahnuť nedosiahnuteľné – slobodu,“ tvrdí Za slušné Slovensko.

Online zhromaždenie Za slušné Slovensko sa uskutoční v utorok o 17.11 h na sociálnej sieti. Počas podujatia vystúpia tváre roku 1989, ale aj ľudia z oblasti médií a kultúry.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech