InoBat sa zameria so Skupinou MOL na vodíkové technológie

  • Inovatívny akcelerátor InoBat a Skupina MOL dnes oznámili, že podpísali Memorandum o porozumení, zamerané na projekty vodíkových technológií v strednej a východnej Európe
MOL
  • Inovatívny akcelerátor InoBat a Skupina MOL dnes oznámili, že podpísali Memorandum o porozumení, zamerané na projekty vodíkových technológií v strednej a východnej Európe

Slovenský akcelerátor Inobat, spájajúci kľúčové priemyselné spoločnosti stredoeurópskeho regiónu s poprednými svetovými technológiami, pristupuje k novým spoluprácam v stredoeurópskom regióne. Najnovšie sa spoločne so Skupinou MOL chce zamerať na vodíkové technológie.

„Podpis Memoranda o porozumení so Skupinou MOL je pre InoBat veľkým krokom vpred. Veríme, že dlhoročné odborné znalosti Skupiny MOL nám pomôžu akcelerovať európsky ekosystém technológií vodíkových palív vytvorením integrovaného európskeho hodnotového reťazca alternatívnych palív a elektromobility. Verím, že InoBat spolu s MOL vytvorí nové trhy a zmení existujúce trhy nielen v Európe, ale aj vo svete,” uviedol k budúcej spolupráci Marián Boček, spoluzakladateľ a predseda predstavenstva.

CIO (Chief Innovation Officer ) Skupiny MOL Oszkár Világi uviedol, že „v súlade s našou stratégiou MOL 2030 chceme podporovať inovatívne projekty v strednej a východnej Európe, ktoré odrážajú očakávané revolučné zmeny v doprave a mobilite. Ako prevádzkovateľ takmer 2 000 čerpacích staníc v regióne chceme našim zákazníkom poskytovať tradičné aj alternatívne palivá. Spolupráca s InoBat nám umožní rozšíriť našu ponuku a dosiahnuť ďalší míľnik na našej transformačnej ceste od tradičného maloobchodného predajcu k poskytovateľovi služieb zákazníkom.

Inobat s podporou investičnej skupiny IPM Group a energetických hráčov A.EN. Group a MSM Group vyvíja celoeurópske batériové centrum excelentnosti so sídlom na Slovensku. Zameriava sa na nové testovacie a výrobné linky pre elektromobilitu (elektrické vozidlá, hybridné vozidlá), systémy na skladovanie energie a alternatívne palivá (vodík). Skupina MOL je vedúcou integrovanou ropnou a plynárenskou spoločnosťou v strednej a východnej Európe a významným hráčom na svetovom trhu s energiou, pričom pôsobí vo viac ako 30 krajinách.

MOL má v oblasti prieskumu a ťažby uhľovodíkov 80-ročnú históriu zbierania skúseností. Partnerstvo medzi Skupinou MOL a InoBat predpokladá spoluprácu v regióne strednej a východnej Európy na rôznych projektoch v oblasti vodíkovej technológie, predovšetkým vo výrobe a dodávkach vodíka, vývoji a testovaní vodíkových kvapalných palív, ich distribúcii a predaji. Súčasťou spoločných aktivít by mohla byť aj výstavba výrobného závodu, vrátane zariadenia na recykláciu paliva.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech