Inovácie hýbu svetom financií. Spoznaj najnovšie trendy vďaka fin.techsummitu

  • Ak ťa zaujíma svet financií, nemal by si zmeškať najväčšie podujatie venované inováciám a technológiám v tejto oblasti
  • Fin.techsummit priláka na Slovensko 34 finančno-technologických expertov z celého sveta, ktorí ti na 6 prednáškach predstavia až 19 prípadových štúdií
  • Očakáva sa 350 účastníkov a ty ho môžeš sledovať live, tak, ako ďalší ľudia z Európy aj severnej Afriky
  • To všetko už 25. septembra 2019 v Bratislave
fin.techsummit
Archív fin.techsummit
  • Ak ťa zaujíma svet financií, nemal by si zmeškať najväčšie podujatie venované inováciám a technológiám v tejto oblasti
  • Fin.techsummit priláka na Slovensko 34 finančno-technologických expertov z celého sveta, ktorí ti na 6 prednáškach predstavia až 19 prípadových štúdií
  • Očakáva sa 350 účastníkov a ty ho môžeš sledovať live, tak, ako ďalší ľudia z Európy aj severnej Afriky
  • To všetko už 25. septembra 2019 v Bratislave

Banka v mobile, platby hodinkami, blockchain a ďalšie technológie hýbu finančným svetom každý deň.  Niekomu sa zdá, že nás inovácie čoskoro zvalcujú, ale iní si zas pochvaľujú, ako im zjednodušujú život. Ak patríš medzi nadšencov technológií, nemal by si si nechať ujsť konferenciu svetového formátu, fin.techsummit, ktorý už 25. septembra hostí Bratislava.

Až 34 svetovo uznávaných expertov ti na 6 nadupaných prednáškach predstaví najväčšie novinky z finančno-technologického sektora.

Ak chceš vedieť, čo musí tvoja banka urobiť, aby si ju nevytesnil zo svojho zorného poľa, určite by si mal prísť na prednášku venovanú Zrýchleniu digitálnej transformácie v bankovom svete. „Aby mohli etablované banky konkurovať a vyhrávať, potrebujú transformáciu založenú na inováciách,“ potvrdzuje spoločnosť DXC Technology, ktorú bude na Fin.Techsummite reprezentovať Peter Handzuš. V prezentácii chce priblížiť využitie potenciálu eID karty v komerčnom prostredí.

Keďže sa organizátori každý rok snažia prichádzať s novinkami, tak tentokrát pre teba pripravili tému InsureTech. Dozvieš sa, kde je budúcnosť poistenia a aké sú nové obchodné príležitosti v poisťovníctve, aj ako môžu prispieť v tejto oblasti dáta a AI.

Svet financií je ti bližšie, ako si si myslel

Ak chceš vedieť, ako sa bude zarábať v budúcnosti, určite ťa bude zaujímať téma Peniaze robia peniaze. Zistíš, že na investovanie už nepotrebuješ „živého“ poradcu. Zvládneš to sám vďaka mobilnej aplikácii.

Alebo môžeš začať obchodné rokovania priamo na fin.techsummite. Rokovanie s novými biznis partnermi ti pomôžu zorganizovať organizátori fin.techsummitu. Ak na to práve nebudeš mať čas, ale pozdával sa ti niektorý z účastníkov, na konferencii naňho bez problémov získaš kontakt.

zdroj: fin.techsummit

Stále populárnejší blockchain

Výraz blockchain si už pravdepodobne počul a spája sa ti s kryptomenami, akou je napríklad bitcoin. Rakúsky blockchainový influencer Robert Schwertner, známy aj ako CryptoRobby, sa ťa ale pokúsi presvedčiť, že už to tak dávno nie je. „Podľa môjho názoru technológia blockchain je tu už nastálo. Už čoskoro budeme žiť vo svete, v ktorom táto technológia bude hrať kľúčovú úlohu – a to v kontextoch, ktoré  nesúvisia s bitcoinom,“ uviedol nedávno v debate na viedenskej univerzite.

Preraz s vlastným riešením

Ak aj ty máš podobný inovatívny nápad, ako sa pred pár rokmi ukázal byť blockchain, mal by si sa s ním prísť ukázať na súťaž Hackaton. Tá sa začína už v utorok, 24. septembra v Smart City Hub v Bratislave. Ak si vytvoril aplikáciu, založil startup či inovoval ktorúkoľvek oblasť fintech sektora, chcú o tebe na fin.techsummite vedieť. Najinovatívnejšia banka roka – Tatra banka, potom pomôže víťazovi zaviesť jeho nápad do praxe. Navyše ho čaká odmena 5-tisíc eur.  Ale pozor! Všetci záujemcovia sa musia prihlásiť najneskôr do 20. septembra.

zdroj: fin.techsummit

Zelená politika prerastá aj do sveta financií

Ďalšou zaujímavou témou, ktorú ponúkne fin.techsummit, bude zelené bankovníctvo. Na Slovensku ho podporuje ministerstvo financií aj ministerstvo životného prostredia. „Niektoré štáty už získavajú financie na zelené ciele prostredníctvom zelených dlhopisov. Banky môžu vytvoriť špeciálne zelené produkty a poisťovne, dôchodkové spoločnosti či burzy môžu spravované peniaze presmerovať na environmentálne vhodnejšie investície, čo môže mať pozitívny vplyv aj na ich finančné výsledky,“ uvádza sa v nedávno vydanom komentári Inštitútu environmentálnej politiky pri Ministerstve životného prostredia SR.

Ak chceš teda vedieť, aké zelené produkty nájdeš v slovenských bankách a ako budú fungovať, nemal by si si nechať  fin.techsummit ujsť. Ak ho nemôžeš navštíviť osobne, predplať si livestreem. Ten budú sledovať ľudia v celej Európe, ale aj v severnej Afrike.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech