Inovačný deň v Košiciach posunie slovenské startupy do Paríža pred venture investorov

  • V Košiciach sa bude konať zaujímavé podujatie, ktoré dá možnosť slovenským inovačným nápadom vycestovať do zahraničia, pred investorov
BeFunky-collage (1)
Unsplash
  • V Košiciach sa bude konať zaujímavé podujatie, ktoré dá možnosť slovenským inovačným nápadom vycestovať do zahraničia, pred investorov

Košický víťaz poletí do Paríža

Francúzsko je určite zaujímavá krajina pre startupy a podujatie Innovation Days, ktoré sa koná až v 32 krajinách Európskej únie, ponúka úžasnú možnosť pre slovenské inovatívne nápady.

Víťaz dostane príležitosť letieť v decembri do Paríža na Eit Health Summit. Stretnúť sa tu môžu s potenciálnymi investormi a ďalšími zaujímavými firmami. Víťazovi bude všetko hradené, od cesty až po ubytovanie.

Domáce startupy budú mať možnosť zúčastniť sa na tejto udalosti v Košiciach 25. októbra. Firmy tu môžu  predstaviť svoj biznis plán, nápady a ciele.

Na konci inovačného dňa by mal byť prepracovaný nápad s biznis plánom, ktorý bude prezentovaný pred komisiou. Dôležitým faktorom nápadu je aj miera jeho uplatniteľnosti. Účastníci by sa mali zamyslieť nad využitím viacerých technológií tak, aby bol projekt určený pre širokú verejnosť,” ozrejmil Peter Breyl, organizátor eventu.

Otázky zodpovedia skúsení mentori

Innovation Days ponúkne slovenským startupom zaujímavú platformu pre prezentovanie svojich nápadov a navyše tu získajú informácie, ako vytvoriť úspešný biznis model. Firmy budú mať možnosť stretnúť sa s mentormi, ktorí im poradia a zodpovedia akékoľvek otázky.

Do podujatia sa môže zapojiť každý dobrý nápad, či už si študent alebo skupinka biznis nadšencov. Ku koncu dňa sa budú rozdávať aj ceny v hodnote 4 500 eur.

Čo je cieľom podujatia?

Odpoveď na túto otázku sme dostali opäť od Petra Breyla, ktorý zároveň vedie Innovlab.

Event podporuje kreatívne a inovatívne myslenie študentov a talentovaných ľudí. V Košiciach ním chceme stimulovať lokálny startup ekosystém a podnietiť študentov k tomu, aby na svoje záverečné práce nazerali ako na biznisovú príležitosť. Toto podujatie sa koná naraz v 32 krajinách Európy, má preto význam pre mesto Košice ako také.”

Innovation Days v Košiciach sa koná vďaka partnerom podujatia: EIT Health, T-Systems Slovakia, Imperial College London. Podporuje ho aj Ministerstvo zdravotníctva SR a Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Firmy sa môžu registrovať na stránkach podujatia.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech