Inovatívne slovenské biznisy, vďaka ktorým budeš fit

  • Fitness dnes hýbe svetom viac než kedykoľvek predtým. Snom väčšiny žien už viac nie je vychudnutá modelkovská postava, ale pevné telo vybudované cvičením. Schwarzeneggerovský vzhľad v snoch mužov zas naopak pomaly nahrádza funkčné a zdravé telo. Prečítaj si, ktoré inovatívne biznisy a projekty robia Slovákov zdravšími.
collage
  • Fitness dnes hýbe svetom viac než kedykoľvek predtým. Snom väčšiny žien už viac nie je vychudnutá modelkovská postava, ale pevné telo vybudované cvičením. Schwarzeneggerovský vzhľad v snoch mužov zas naopak pomaly nahrádza funkčné a zdravé telo. Prečítaj si, ktoré inovatívne biznisy a projekty robia Slovákov zdravšími.

Vlado Zlatoš

Ak hľadáš skutočne odborné znalosti z oblasti výživy, fungovania ľudského tela, funkčného pohybu a bystrej mysle, tu si na správnej adrese. Vlado Zlatoš rozvíja svoju značku a projekty spolu so svojou ženou Tinou Zlatoš Turnerovou. Na jeho blogu nájdeš nekonečné množstvo informácií o optimalizovanej životospráve, ktoré sú testované v praktickom živote. Vlado má doktorandský titul zo štúdia ľudskej výživy, ale aj množstvo ďalších kurzov a certifikátov, či už výživových alebo trénerských.

Podobne ako viacerí dnešní uznávaní výživový odborníci, ide trochu kontroverznou cestou – cestou stravy založenej na zdravých tukoch. Zlatošovci majú na svojom konte viacero knižných publikácií, spoluprác na vývoji výživových produktov, lektorských videí, kurzov a prednášok. Vlado Zlatoš aktuálne pracuje tiež na vývoji špeciálnej inteligentnej stoličky Neseda, o ktorej sme písali tu.

76982_1695589916575_7555968_n

foto: facebook.com/vlado.zlatos

No Will No Skill Academy

Táto bratislavská akadémia pohybu je pre každého, kto hľadá zdravý pohyb, no nevie ako na to. Aby bolo cvičenie efektívne, musí sa robiť správne, a na to treba odborné skills. Ako naznačuje už názov projektu, dôležité je každý deň napredovať a posúvať sa o kúsok ďalej. Nečakaj však klasické cviky s činkami a posilovacími strojmi, ale funkčný pohyb, ktorý rozhýbe všetky tvoje svaly a kĺby.

Špičkoví tréneri akadémie v zložení traja muži a jedna žena, kladú dôraz na podporenie mobility, stability, rozsahu pohybu aj telesnej sily, ako aj na ochranu zdravia tvojho chrbta. Naučia ťa stojky, premety a ďalšie akrobatické prvky, takže nudiť sa tu rozhodne nebudeš. Navyše ponúkajú aj špeciálne workouty určené ženám.

11012009_408120779368576_7263899709927406964_n

foto: facebook.com/nowillnoskillacademy

No Limits

Úspešnou mladou ženou vo svete fitness je Nina Peráčková, majiteľka Pole dance štúdia v Bratislave a inštruktorka rovnomenného cvičenia. Pole dance v sebe spája tanec, pokročilú akrobaciu aj silové prvky a je veľmi efektívnym nástrojom na získanie zdravého, pevného a pružného tela. Nina sa k nemu dostala náhodou, keď chcela skúsiť niečo nové, no zároveň iné než tanec alebo cvičenie v posilňovni.

Pole dance ju stál množstvo úsilia a modrín, no navrátil jej sebavedomie a chuť zdokonaľovať sa. Teraz už je skutočnou profesionálkou a do svojich zostáv pridáva nové inovatívne prvky. Má za sebou absolvovanie odborných workshopov s odborníčkami v tomto fachu a teraz takéto kurzy sama organizuje. Niet divu, že úspešná inštruktorka inšpiruje k pohybu množstvo mladých slovenských dievčat.

13620197_903255766468103_545794275688624552_n

foto: facebook.com/nolimitspds

Kompava

Spoločností, vyvíjajúcich športové výživové doplnky, je ako rýb v mori, ktoré sa predháňajú o väčšiu korisť. No aj na tomto trhu nájdeš také, ktoré robia veci trochu inak. Kompava je jednou z nich, pretože už 15 rokov ide cestou zdravia a vo svojich produktoch obchádza škodlivé konzervačné látky, syntetické farbivá či geneticky modifikované suroviny. To všetko odráža filozofiu zakladateľky firmy Želmíry Komorechovej, ktorou je maximálna funkčnosť, no zároveň aj bezpečnosť. Nemusíme totiž ani hovoriť, čo všetko sa nachádza v mnohých výživových doplnkoch, ktoré nájdeš na trhu.

Zakladateľka nie je len manažérkou firmy, ale vyštudovala odbor biochémie, preto dobre rozumie tomu, čo robí. O kvalite jej produktov svedčí aj niekoľko ocenení, certifikátov a spolupráca s mnohými slovenskými profesionálnymi športovcami. Je prostým faktom, že aj vo fitness biznise sú v presile muži, preto sa tešíme, keď sa niektorej žene podarí takýto úspech.

14696867_10205811003629036_1652746126_n

foto: Kompava

Octago

Trend ústupu klasického cvičenia v posilňovni potvrdzuje aj úspešná mladá spoločnosť Octago, za ktorou je skupinka nadšencov funkčného pohybu z Piešťan, na čele s Dušanom Matuškom a Markom Rybárikom. Je dosť možné, že si už o nich počul, pretože sú naozaj proaktívni. Ich hlavným poslaním je budovanie špeciálnych parkov pre cvičenie s vlastnou váhou tela, ktoré môžeš nájsť napríklad v Bratislave, Piešťanoch, Trenčíne, ale aj v Hainburgu či Chorvátsku. Pre mladých, ktorí radi cvičia, alebo by sa to ešte len chceli naučiť, organizujú chlapci aj letné workoutové kempy.

Najsympatickejšie na ich projekte je, že ho robia s cieľom ukázať ľuďom každého veku, ako cvičiť zdravo, efektívne a prakticky zadarmo. Za svoj inovatívny nápad získali už nejedno ocenenie, najnovšie Študentskú podnikateľskú cenu 2015. Octago je príkladom, ako zo svojej vášne vybudovať perspektívny a zároveň prospešný biznis.

13310547_654684764684289_4372318570251111691_n

foto: facebook.com/octago

Dušan Plichta

Tento podnikateľ stojí za značkou Powerlogy, ktorej cieľom je priniesť ľuďom kvalitné potraviny pre lepší výkon, či už fyzický alebo mentálny. Venuje sa optimalizácii životosprávy s dôrazom na zdravé tuky v strave. V jeho portfóliu nájdeš kvalitnú organickú kávu, ale aj orechové maslá či oleje, ktoré sú bez konzervantov a iných nechcených látok.

Na Dušanovom blogu môžeš nájsť množstvo moderných zdravých receptov a tipov pre lepší život, ako aj rozhovorov s osobnosťami venujúcimi sa zdravej výžive. Zastihnúť ho môžeš na niektorej z jeho prednášok a diskusií alebo v škole varenia. Názory, ktoré presadzuje nie sú práve mainstreamové, preto mu nechýba potrebná odvaha a vytrvalosť. Okrem iného je Dušan víťazom súťaže Bloger roka 2015 v kategórii Zdravý životný štýl.

10865989_777870475618209_7204887031465128808_o

foto: facebook.com/dusanplichta.sk

Max Sport

Medzi inovatívne slovenské značky treba zaradiť aj tohto výrobcu športovej výživy, ktorý vyvíja originálne a efektívne produkty z kvalitných surovín. Medzi jeho biznis trháky patria jednoznačne proteinové tyčinky rôznych chutí s jedinečnm dizajnom a navyše bez lepku alebo paleo tyčinky vhodné aj pre vegánov. Originálnym produktom sú tiež proteinové cestovinyči truffles.

Za vývojom produktov sú spolupráce so Slovenskou technickou Univerzitou, diagnostickým centrom či fyziológmi a atlétmi, ktoré poskytujú odborné know-how. Max Sport pri výrobe produktov využíva viacero rastlinných proteínových zdrojov tak, aby vyhovel vegetariánom, vegánom a milovníkom zdravej výživy. Za svoju prácu získal ocenenie SIAL Innovation Award 2014 na svetovom potravinárskom veľtrhu v Paríži.

tk_maxsport_-56

foto: Maxsport 

zdroj titulnej fotky: facebook.com

Najnovšie videá

Trendové videá