Inšpiratívny biznis príbeh zo Slovenska: Z malých fitness centier sa dostali až na žiadaný regál v Kauflande

  • Výrobcovia raňajkovej stravy Fit Bakers majú za sebou inšpiratívny príbeh, z pilates centier sa dostali priamo do obchodov
  • Kaufland totiž podporuje slovenských výrobcov potravín a snaží sa podávať pomocnú ruku lokálnym producentom
  • Dnes do Kauflandu dodáva výrobky až 76 lokálnych producentov
kauflandfinal
visitbanskabystrica/Fit Bakers
  • Výrobcovia raňajkovej stravy Fit Bakers majú za sebou inšpiratívny príbeh, z pilates centier sa dostali priamo do obchodov
  • Kaufland totiž podporuje slovenských výrobcov potravín a snaží sa podávať pomocnú ruku lokálnym producentom
  • Dnes do Kauflandu dodáva výrobky až 76 lokálnych producentov

Kedysi prevádzkovali malé pilates centrá po strednom Slovensku, dnes ich vďaka podpore reťazca nájdeš na regáli v Kauflande. Tím Fit Bakers dnes vyrába slovenskú raňajkovú stravu, aj keď nedávno ešte s potravinami veľa spoločné nemali.

Dnes veria, že ich raňajková granola môže dobyť Slovensko. Kvalitné raňajky vyrábajú už od roku 2014 a svoj tradičný spôsob výroby, kvalitu a chuť považujú za jednu zo špičiek na trhu.

zdroj: Fit Bakers

Takýmto príbehom sa nemôže pochváliť každý

Inšpiratívny príbeh začal neplánovane. Prevádzkovatelia obľúbených pilates centier v okolí Banskej Bystrice a Brezna sa snažili svoje služby ešte posúvať na nový level.

Po rady k nim chodili aj známi i rodičia a časom si uvedomili, že je na Slovensku náročné zohnať zdravé a chutné raňajky bez pridaných éčok a náhrad.

Svojim blízkym tak začali pripravovať vlastné zmesi, ktoré postupom času prerástli do úspešného food projektu s inšpiratívnym biznisovým príbehom, ktorý Fit Bakers závidia aj velikáni slovenskej gastroscény.

Kvalita z Horehronia môže byť inšpiráciou

Synonymom kuchyne Fit Bakers však odjakživa bola predovšetkým vysoká kvalita, tú teraz pretavujú aj do ich nových raňajkových kaší.

Práve Kaufland hral v inšpiratívnom príbehu z Horehronia významnú úlohu – produkty Fit Bakers začali predávať ako jeden z prvých. Dodnes zvyšujú povedomie o značke a podporujú predaj týchtto výrobkov, vďaka čomu môžu Fit Bakers aj naďalej vyrábať kvalitné raňajky spod Urpína.

Niekedy najlepšie veci vznikajú neplánovane,“ smeje sa manažérka Fit Bakers Jana Darulová. „Stále vymýšľame, tvoríme a ochutnávame nové produkty, aby sme obohatili našu ponuku.“

zdroj: Fit Bakers

Čoraz viac Slovákov chce lokálne potraviny

Darulová Slovákov vyzýva, aby kvalitnému slovenskému jedlu venovali viac pozornosti. Čoraz viac Slovákov však prejavuje záujem o domácu produkciu a pôvod surovín či príbeh farmy sa pre nich stáva prioritou.

Dôležitou doménou potravín sa stáva tiež ekológia. Reč pritom nie je len o šetrných obaloch, no tiež o nízkej uhlíkovej stope či použití pesticídov.

Prečo Startitup odporúča podporovať slovenské potraviny?
  • Priama podpora slovenských farmárov, ktorí pracujú s citom pre tradičné hodnoty
  • Miestni výrobcovia dávajú prácu Slovákom a podporujú ekonomiku a zamestnanosť v regiónoch
  • Znižuje sa uhlíková stopa, ktorú by pri dovoze zo zahraničia navyšovala napríklad doprava

zdroj: Fit Bakers

Slováci si zamilovali aj kvalitné mäsko z Považia

Prípad Fit Bakers však nie je ojedinelý, aktuálne svoje výrobky v Kauflande ponúka až 76 malých lokálnych dodávateľov, často malé rodinné firmy, ktoré dávajú prácu ľuďom vo svojom okolí.

Keďže projekt podpory lokálnych výrobcov funguje už 4 roky, Kaufland už má s dodávateľmi vybudovaný vzťah. O nové lokálne potraviny však majú vždy záujem.

V ponuke reťazca nájdeš aj mäsko od Púchovského gazdu, výrobnej prevádzky s takmer výhradne slovenským mäsom. Aj pre nich sú pôvod a tradície prioritou.

„Lokálni farmári vyrábajú výrobky, ktoré v danom regióne priam hýria tradíciami. Aj naši zákazníci sú roky zvyknutí na chuť, ktorá ich sprevádza od mladosti. Tradičný spôsob nakladania a údenia mäsa, výroby paštét či klobások a ďalších potravín je pre nás veľmi dôležitý,“ vysvetľuje predstaviteľka Darina Jankovičová.

zdroj: Púchovský gazda – MVDr. Pavel Jankovič pri výrobe jednej z pochúťok Púchovského gazdu.

Prídavné látky vo výrobkoch Púchovského gazdu nenájdeš a Jankovičová je presvedčená o tom, že aj to je dôvod, prečo by mal každý z nás dať šancu slovenským výrobkom.

„Podporia sa Slováci, chuť je slovenská a benefituje z toho práve slovenská ekonomika,“ vraví. Pri svojej najbližšej návšteve predajne tak určite daj šancu aj regálu s lokálnymi potravinami.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech