Ins­ta­gram pri­chá­dza s novou app­kou Lay­out

Tomáš Kahn / 24. marca 2015 / Business

V apps­to­re sa vče­ra obja­vi­la nová app­ka od Ins­ta­gra­mu. Ide o app­ku Lay­out, kto­rá umož­ňu­je skla­dať viac fotiek do jed­nej.

 

 

Instagram včera v tichosti vypustil na svetlo Appstoru svoju novú appku Layout, o čo ide? Layout slúži na vytváranie rôznych koláží a úpravy fotiek. Takže ide o akúsi nadstavbu Instagramu.

 

Po otvorení appky sa vám hneď zobrazí fotoalbum, z ktorého si vyberiete jednoduchým označením fotky, ktoré chcete poskladať dokopy. Následne môžete fotky upravovať, zväčšovať, robiť výrezy a poskladať tak výsledný obraz podľa vašich predstáv. Samozrejme aj appka Layout ponúka rôzne filtre a iné úpravy fotiek, podobne ako Instagram. Pre spontánne fotokoláže je appka vybavená funkciou "fotokiosk", ktorá vám spraví 4 po sebe idúce fotky, ktoré bude môcť následne ďalej upravovať a zachytiť tak neopakovateľné chvíľe vašich dní.

 

 

Podobná appka popravde od Instagramu už chýbala, keďže doteraz bolo možné robiť podobné úpravy fotiek iba cez third-party aplikácie. Aplikácia je free a v tomto momente je dostupná iba na iOS zariadenia, do budúcna sa však určite počíta s jej spustením aj na iné platfromy.

 

zdroj: blog.instagram.com

Pridať komentár (0)