Inteligentný kvetináč funguje jednoducho. Pomôže starať sa o kvety ľuďom, ktorým zahynie aj kaktus

  • Inteligentný kvetináč Lua má v sebe zabudované 4 senzory, ktoré pomáhajú rastline komunikovať
  • Obsahuje displej, na ktorom sa premieta 15 emócií, podľa ktorých rozoznáš, čo rastlina potrebuje
Zdroj: mu-design.lu
  • Inteligentný kvetináč Lua má v sebe zabudované 4 senzory, ktoré pomáhajú rastline komunikovať
  • Obsahuje displej, na ktorom sa premieta 15 emócií, podľa ktorých rozoznáš, čo rastlina potrebuje

Hovorí sa, že aj rastlina cíti a dokáže povedať, keď jej je zima, alebo má málo vody. Indiegogo na svojom webe promuje inteligentný kvetináč, za ktorým stojí značka Mu-design z Luxemburska.

Dokáže rozoznať, ako sa tvoja rastlina cíti. Kvetináč rozpozná 15 emócií, ktoré premietne na displeji. Dokáže odmerať správnu vlhkosť pôdy či teplotu, ktorá je dôležitá na to, aby tvoja rastlina prežila.

Pre fungovanie kvetináča si musíš nainštalovať Lua aplikáciu, ktorá je veľmi jednoduchá na ovládanie. Naskenuje kód z kvetináča, aby si informácie z neho mohol prijímať priamo do mobilu či inteligentných hodiniek.

6 pocitov, ktoré rastlina môže mať

6 animácií, ktoré sa zobrazujú na displeji, reprezentujú zdravotný stav rastliny. Ďalších 9 je na dokreslenie emócií, ktoré rastlina pomocou senzorov v kvetináči dokáže oznámiť.

Smäd, prílišné polievanie, nedostatok svetla či nízka teplota. To všetko a omnoho viac sa dozvieš cez displej na Lua kvetináči, na ktorom sa postupne zobrazujú príslušné emojis.

zdroj: mu-design.lu

Spoločnosť avizovala, že ďalšie emócie bude odomykať pri stúpajúcom počte kúpených Lua. Ďalší cieľ je pridať animáciu „Grumpy“, ktorá bude rozoznávať počasie a vysielať signál, kedy sa bude blížiť dážď.

S rozširujúcim sa obchodom má súvisieť aj možnosť rôznych farebných prevedení kvetináčov, pretože momentálne ich spoločnosť ponúka len vo fialovej, oranžovej a v tmavo olivovej farbe.

zdroj: mu-design.lu

Ako Lua funguje?

Ak už si si vybral, pre ktorú rastlinu bude kvetináč, zisti si jej presný typ. Ak si stiahneš aplikáciu, budeš vidieť, že môžeš zadať zo šiestich rodov domácich aj vonkajších rastlín. Neskôr si môžeš zo stoviek poddruhov vybrať presnú rastlinu, ktorú si zasadil.

Hneď na to aplikácia vygeneruje QR kód, ktorý popisuje presne tvoju rastlinu a spôsob, akým sa o ňu najlepšie starať. Ten následne načítaš pomocou Lua.

Aplikácia ďalej dovoľuje nastaviť si vzhľad Lua emoji, ktorý sa ti bude zobrazovať na displeji. Každá animácia je ďalej prispôsobená aj veľkosti očiam či úst.

zdroj: mu-design.lu

Lua má taktiež v sebe zabudovaný senzor pohybu, takže emoji na displeji ťa bude neustále sledovať a reagovať. Kvetináč obsahuje aj inteligentný rezervoár vody, takže ak rastlinu zabudneš poliať, Lua ju poleje za teba. Taktiež obsahuje aj 4 senzory: vody, svetla, pohybu a teploty. Nabíjať ju môžeš jednoducho cez USB.

Lua inteligentný kvetináč si môžeš za 99 € objednať už dnes. Príde ti však až v decembri.

Zdroj: Indiegogo, Mu-design.lu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech