Interiér lietadiel, v ktorých budeme cestovať, prechádza futuristickou modernizáciou

  • Predstav si, že pri cestovaní lietadlom máš vlastné samostatné sedadlo, ktoré je dostatočne veľké na to, aby si si spokojne počas letu natiahol nohy. Alebo, že 9-hodinový let je plný zábavy. Toto čoskoro nebude len naša fantázia. Tím leteckých dizajnérov momentálne pracuje na vytvorení oveľa pohodlnejších podmienok, predovšetkým pre dlhotrvajúce lety a pre cestujúcich v každej triede.
collagezuf
qantas.com/factorydesign.co.uk
  • Predstav si, že pri cestovaní lietadlom máš vlastné samostatné sedadlo, ktoré je dostatočne veľké na to, aby si si spokojne počas letu natiahol nohy. Alebo, že 9-hodinový let je plný zábavy. Toto čoskoro nebude len naša fantázia. Tím leteckých dizajnérov momentálne pracuje na vytvorení oveľa pohodlnejších podmienok, predovšetkým pre dlhotrvajúce lety a pre cestujúcich v každej triede.

My v Startitup sme pre teba vybrali niektoré z tých najlepších inovácií, s ktorými sa možno stretneš už pri tvojom najbližšom lete. Niektoré z nich sú naozaj skvelé.

Vlastné zariadenie pre zábavu

zdroj: formationdesign.com

Technickým vrcholom pre mnohé letecké spoločností je posielanie palubných vstupeniek, či leteckých upozornení cez Facebook. Ale nájdu sa aj také spoločnosti, ktoré sa neboja držať krok s technológiami a momentálne zavadzajú zábavné zariadenia na sedadlách svojich lietadiel. Dokonca sa na ne môžeš pripojiť svojim vlastným zariadením prostredníctvom siete LAN vnútri lietadla. Synchronizáciou s telefónom, si zariadenie zapamätá preferencie daného pasažiera a môže napríklad reštartovať film presne v čase, kedy ho používateľ vypol počas predchádzajúceho letu.

Evolúcia tradičného palubného časopisu

zdroj: thalesgroup.com

Holandská spoločnosť AirFi vybavuje nízko nákladové letecké spoločnosti špeciálnym bezdrôtovým systémom, ktorý nahrá informácie o cestujúcom priamo do prístroja pred ním. Počas letu môže čítať rôzne magazíny, vybrať si film na sledovanie, objednať jedlo či nakupovať duty free.

Virtuálna realita namiesto internetu

zdroj: airfi.aero

Letecké spoločnosti sa snažia zabaviť počas letu svojich zákazníkov rôznymi spôsobmi. Avšak stále väčšina pasažierov používa na zabitie nudy Netflix, Amazon či iné internetové stránky, a týmto zdrojom zábavy je veru ťažko konkurovať. Holandská spoločnosť Transavia, posilnená inovatívnym sieťovým systémom Airfi a Austrálska spoločnosť Qantas pravdepodobne spravia veľký zlom a z lietadla ti bude ľúto odísť. Tieto dve letecké spoločnosti aktuálne testujú technológiu virtuálnej reality ako spôsob poskytovania alternatívnej zábavy svojim pasažierom. Virtuálna realita nebude plniť len zábavnú funkciu, ale taktiež mnohým pomôže prekonať strach z lietania.

Super pohodlné sedadlá s virtuálnou realitou

zdroj: qantas.com

Aby bolo vychutnávanie si všetkých inovácií, ktoré nám letecké spoločnosti plánujú ponúknuť dokonalé, bude pre teba prichystané pohodlné a štýlové sedadlo. Navyše, spomínaná spoločnosť Qantas, plánuje zaviesť okuliare pre virtuálnu realitu, ktoré ti umožnia jednoduchšie relaxovať a užívať si tento nový level pohodlia.

Sedadlá ako v kine

zdroj: factorydesign.co.uk

Talianská spoločnosť Aviointeriors navrhuje špeciálne sedadlá pre ekonomickú triedu. Sedadlá budú fungovať na podobnom princípe ako tie v kine. Ak na nich nik nesedí, jednoducho sa zložia. Vďaka tomu sa zabezpečí ľahší pohyb po kabíne, ale pri sledovaní filmu sa budeš cítiť ako v kine.

Kabínka na spanie

zdroj: factorydesign.co.uk

A máme tu čerešničku na torte! Posledná inovácia navrhnutá spoločnosťou Factory Design sa nazýva „Air Lair“. Ide o individuálne spacie kabínky namiesto sedadiel, ktoré si budú môcť vychutnávať pasažieri v prvej triede. Futuristicky vyzerajúce kabínky sú vybavené vlastným svetlom, zvukom a regulátorom teploty. Tieto špeciálne sedadlá, sú navrhnuté tak, aby sa interiér lietadla využíval lepšie. Avšak vyžadujú značné investície, a preto v súčasnej dobe nad nimi uvažuje len malý počet spoločností.

Nemalo by to trvať dlho a cestovanie lietadlom dostane naozaj iný rozmer. Mnohé z týchto inovácií bude dostupných všetkým cestujúcim a som presvedčená, že mnohým sa z lietadla nebude chcieť ani vystúpiť.

Zdroj: brightside.me

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK