Internet šokovali fotografie ľudí, ktorí sa pred koronavírusom chránia nosením zrezaných plastových fliaš

  • Číňania v strachu pred nakazením sa koronavírusom nosia na hlavách zrezané flaše, igelity či ovocie
  • V niektorých mestách je akútny nedostatok ochranných dýchacích masiek
palll
TASR/AP, unsplash.com
  • Číňania v strachu pred nakazením sa koronavírusom nosia na hlavách zrezané flaše, igelity či ovocie
  • V niektorých mestách je akútny nedostatok ochranných dýchacích masiek

Ľudia v Číne sa zúfalo snažia chrániť pred koronavírusom. Nakoľko sú masky v mnohých mestách v krajine nedostupné, ľudia sú nútení pustiť sa do improvizácie. Po internete kolujú fotografie ľudí, ktorí si tvár chránia odrezanými plastovými fľašami, ovocím či podprsenkami. 

Gepostet von Hanh Duong am Freitag, 31. Januar 2020

Počet ľudí, ktorí sa infikovali čínskym koronavírusom, stúpol celosvetovo na viac než 14 550. Pevninská Čína v nedeľu potvrdila 14 380 prípadov nákazy, ďalších 14 hlási Hong Kong a sedem Macao. Informuje SITA. Prevažná väčšina z 304 obetí pochádza z centrálnej provincie Chu-pej, kde sa nový vírus prvý raz objavil v decembri.

Gepostet von Hanh Duong am Freitag, 31. Januar 2020

Prvú obeť mimo územia Číny oznámili v nedeľu aj Filipíny. Ide však o Číňana, ktorý pricestoval do krajiny z epicentra nákazy, mesta Wu-chan.

Gepostet von Hanh Duong am Freitag, 31. Januar 2020

Okrem Číny hlási prípady infekcie aj najmenej 23 ďalších štátov. Najviac ich zatiaľ zaregistrovalo Japonsko (20), nasledované Thajskom (19), Singapurom (18) a Južnou Kóreou (15). V Európe má nakazených Nemecko (8), Francúzsko (6), Británia (2), Taliansko (2), Fínsko (1), Švédsko (1) aj Španielsko (1).

Aktuálne informácie ohľadne leteckej krízy z Čínou (ak máš nejaké nové info daj ho pod príspevok, ktorý budem…

Gepostet von Jan Krajci am Sonntag, 2. Februar 2020

Do novej nemocnice už priviezli prvých pacientov s koronavírusom

Čínska nemocnica Chuo-šen-šan v pondelok prijala prvých pacientov nakazených novým koronavírusom, informuje BBC. Dvojposchodovú budovu s tisíc lôžkami postavili za desať dní v meste Wu-chan. Na stavbe sa podieľalo sedemtisíc ľudí. Viac ako polovicu zaberá izolačné oddelenie.

HOSPITAL BUILT IN 10 DAYSChina has finished building the Huoshenshan (Fire God Mountain) Hospital in Wuhan City, Hubei…

Gepostet von Philippine Star am Montag, 3. Februar 2020

Čínska ľudová oslobodenecká armáda poslala do nemocnice 1400 lekárov, zdravotných sestier a ďalší personál. Lekári môžu komunikovať so špecialistami z nemocnice v Pekingu prostredníctvom špeciálneho video systému, ktorý nainštaloval 20-členný tím za menej ako dvanásť hodín. Tento týždeň pritom plánujú otvoriť aj druhú nemocnicu, ktorá ponúkne 1500 lôžok. 

Google a WHO taktiež bojujú proti koronavírusu

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) spolupracuje so spoločnosťou Google s cieľom zabezpečiť, aby sa pri vyhľadávaní informácií o novom víruse z Číny prvé objavovali jej údaje. Je to súčasť snáh o zabránenie šírenia fám a dezinformácií o epidémii, uviedol šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Na pondelňajšom zasadnutí Výkonnej rady organizácie Ghebreyesus povedal, že sociálne mediálne platformy ako Twitter, Facebook, Tencent a TikTok rovnako podnikli kroky, aby obmedzili šírenie nepravdivých informácií.

Zdroje: bbc.com, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK