Investori sledujú vývoj tohto moderného Bitcoinu, ktorý už stihol v predpredaji vyzbierať 2 a pol milióna dolárov

Bitcoin

Kryptomenu Bitcoin pozná už takmer každý, a to sa ani nemusí zaujímať o investovanie. Bitcoin spôsobil medzinárodný ošiaľ a prerazil cestu celému kryptosvetu. Je najväčšou kryptomenou na svete, pričom momentálne je do Bitcoinu investovaných viac ako 500 miliárd dolárov.

Pre lepšiu predstavu keby bol Bitcoin spoločnosťou, tak by svojou veľkosťou patril na 11. miesto v rebríčku najväčších spoločností sveta. To je iba dve miesta za spoločnosťou Meta, teda bývalým Facebookom.

Pri takom obrovskom náraste už nejeden investor oľutoval, že Bitcoin nenakúpil pri jeho začiatkoch v roku 2011, kedy jeden Bitcoin stál iba 0,99 dolára. Keby ste v tom čase nakúpili Bitcoin za 100 eur, dnes by sa hodnota vašej investície pohybovala na úrovni okolo 2,6 milióna eur.

Vtedy však málokto vedel o Bitcoine a jeho potenciáli. V súčasnosti ale naberá na popularite kryptomena Bitcoin BSC, ktorú je možné v predpredaji získať za rovnakú cenu ako kedysi Bitcoin.

Obrázok1
zdroj: Finixio

Modernejšia verzia Bitcoinu je práve v predpredaji

Bitcoin BSC je nová kryptomena, ktorá má investorom priniesť ekologickejšiu a modernejšiu alternatívu Bitcoinu. Okrem názvu má s Bitcoinom táto kryptomena spoločnú aj svoju počiatočnú cenu 0,99 dolára za jeden token a celkovú zásobu v počte 21 miliónov tokenov. Na predpredaj je vyhradených 6,125 miliónov z nich.

Token má označenie BTCBSC, pričom ide o token typu BEP-20. To znamená, že token je vybudovaný na Binance Smart Chain, ktorý disponuje rýchlejším spracovaním transakcií a nižšími poplatkami.

Projekt Bitcoin BSC ponúka investorom možnosť vložiť ich tokeny do stakingového fondu, ktorý funguje prostredníctvom mechanizmu stake-to-earn. Týmto spôsobom môžu investori zhodnotiť svoje vložené tokeny.

Projekt Bitcoin BSC si už v priebehu jedného týždňa od spustenia predpredaja získal veľkú pozornosť investorov a zdá sa, že vďaka kombinácii výhod blockchainu Binance Smart Chain a stakingu by mohol tento projekt preraziť.

Okrem toho v predpredaji vyzbieral projekt Bitcoin BSC už viac ako 2,5 milióna dolárov. To predstavuje pre novú kryptomenu veľký úspech, najmä v súčasnosti, keď klesá hodnota väčšiny kryptomien. Investovať do BTCBSC môžete prostredníctvom svojej kryptopeňaženky zásobovanou tokenmi BNB, ETH alebo USDT, pričom Binance Coin je najrýchlejšou alternatívou.

V čom je Bitcoin BSC lepší než najväčšia kryptomena na svete?

Jedným z významných rozdielov medzi Bitcoinom BSC a Bitcoinom je mechanizmus stake-to-earn, ktorým disponuje token BTCBSC. Tento mechanizmus umožňuje investorom generovať ďalšie tokeny BTCBSC vo forme pasívneho príjmu. Celkový ročný percentuálny výnos (APY) pre investorov, ktorí vložia svoje tokeny do stakingového fondu, momentálne dosahuje až neuveriteľných 398 %, ale mení sa v závislosti od dopytu a množstva tokenov v stakingovom fonde.

Stakovať je možné už počas predpredaja, čo znamená veľkú výhodu pre tých, ktorí sa rozhodnú investovať do BTCBSC už teraz. Títo investori tak môžu skôr profitovať z vysokého zhodnotenia dosiahnutému prostredníctvom stakingu.

Bitcoin BSC nepredstavuje úplnú kópiu Bitcoinu, nakoľko sa líši od najväčšej kryptomeny svojou nižšou záťažou na životné prostredie. Namiesto energeticky náročného ťaženia Bitcoinu, ktoré má negatívny dopad na životné prostredie, môžu tokeny BTCBSC investori „ťažiť“ prostredníctvom stakingu prebiehajúceho na energeticky úspornejšom blockchaine Binance Smart Chain.

Odmeny za vložené tokeny BTCBSC sa vyplácajú každých 10 minút po potvrdení nového bloku v sieti Bitcoinu. Tak ako u pôvodného Bitcoinu, aj u Bitcoin BSC sa odmeny za staking postupne redukujú, pričom 21 miliónov tokenov BTCBSC bude postupne uvoľnených v priebehu 120 rokov.

Obrázok2
zdroj: Finixio

Môže Bitcoin BSC priniesť investorom veľké zisky?

Bitcoin BSC má potenciál priniesť skorým investorom veľký profit nielen vďaka svojim skvelým vlastnostiam a možnosti stakingu. Do kariet tejto kryptomene hrá aj aktuálna situácia na trhu. Kryptomeny majú momentálne za sebou náročnejšie obdobie, kedy hodnota mnohých z nich klesla aj o desiatky percent. To však znamená, že trh má priestor rásť a že je možné teraz kúpiť kryptomeny za lacnejšie.

K veľkému potenciálu tejto novej kryptomeny pomáha aj názov Bitcoin BSC, ktorý ihneď pritiahne pozornosť. Bitcoin je najpútavejší názov na trhu s kryptomenami a už aj iné kryptomeny, ktoré nesú v sebe meno Bitcoin, priniesli investorom vytúžené zisky.

Medzi ne sa radí napríklad token Wrapped Bitcoin, ktorý je z hľadiska trhovej kapitalizácie 16. najväčšou kryptomenou, ďalej Bitcoin Cash, ktorý je v tesnom závese na 18. mieste, a v neposlednom rade Bitcoin SV, ktorého trhová kapitalizácia sa momentálne pohybuje nad hranicou 500 miliónov dolárov.

Kryptomena Bitcoin BSC by mohla dobiť trh aj vďaka úspechu samotného Bitcoinu. V roku 2024 čaká Bitcoin takzvaný „halving“ alebo polenie. Halving nastáva u Bitcoinu približne každé 4 roky a doposiaľ to vždy znamenalo nárast jeho ceny. Halvingom sa totiž znižuje odmena za vyťaženie jedného bloku, takže následne klesá ponuka nových Bitcoinov, čo zvyšuje vzácnosť a taktiež cenu najväčšej kryptomeny.

Mnohí analytici predpokladajú, že Bitcoin by mohol v roku 2024 prekonať hranicu 100 000 dolárov za jeden token, čo by znamenalo nárast o takmer 300 % oproti aktuálnej cene. Cenové pohyby Bitcoinu majú vplyv aj na hodnotu ostatných kryptomien, takže následkom rastu Bitcoinu by mohla stúpnuť tiež cena Bitcoinu BSC.

Kúpiť Bitcoin BSC

Záver

Bitcoin BSC je novou kryptomenou, ktorá predstavuje oproti Bitcoinu rýchlejšiu, lacnejšiu a taktiež ekologickejšiu alternatívu. BTCBSC ponúka investorom možnosť vložiť svoje tokeny do stakingového fondu, vďaka čomu môžu investori svoje vklady dlhodobo zhodnocovať.

Aktuálne prebieha predpredaj tejto kryptomeny, pričom si ju môžete zakúpiť za cenu 0,99 dolára za token. Pred investovaním vám však odporúčame prečítať si whitepaper Bitcoin BSC a bližšie sa oboznámiť s vlastnosťami a cieľmi tejto kryptomeny. Viac sa o Bitcoin BSC môžete dozvedieť aj na sociálnych sieťach projektu.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá