Iveta nasadla do taxíka a zmizla: Rodina odhalila jej temnú minulosť, ale aj pochybenia polície

  • Iveta Petrincová (44) nevysvetliteľne zmizla ešte v januári 2015
  • Rodina je sklamaná z práce policajtov
  • Prehovoril Ivetin vtedajší partner
Iveta Petrincová, Veľké Ripňany
Na fotografii je nezvestná Iveta Petrincová a mesto, kde zmizla, zachrannysystem.sk; google maps
  • Iveta Petrincová (44) nevysvetliteľne zmizla ešte v januári 2015
  • Rodina je sklamaná z práce policajtov
  • Prehovoril Ivetin vtedajší partner

Iveta Petrincová záhadne zmizla ešte v januári roku 2015. Po ôsmich rokoch nám jej najbližší porozprávali pravdu, z ktorej miestami naskakujú zimomriavky. Brat, ako aj dcéra nezvestnej ženy sú totiž už zúfalí z toho, že pátranie po Ivete nič nové neprinieslo.

Ich staré rany rozjatrili Ivetine dlhy v zdravotnej poisťovni a keď si jej brat bol u policajného pátrača pre potvrdenie o sestrinej nezvestnosti, dozvedel sa nepríjemné skutočnosti.

„Bol som nemilo prekvapený, že od toho roku 2015 sa vlastne nič nezmenilo. Je to na mŕtvom bode, naša aktivita vznikla na základe toho, že teraz nám prišiel výpis zo zdravotnej poisťovne, pretože tam mojej sestre rastie dlh,“ objasnil Stanislav.

Zamotaný prípad

Iveta Petrincová podľa prvotných informácií nasadla do taxíka smerom z Topoľčian do Rybnian. Rodine povedala, že ide na pracovný pohovor. „Nasadla do nejakého taxíka a tam potom už aj bol posledný výpis z telefónu, z jej mobilného čísla, to bolo v Rybanoch,“ vysvetlil Stanislav.

Až neskôr vysvitlo, že pracovný pohovor bola len zámienka, ktorou chcela Iveta od pravdy ušetriť svoju rodinu…

Po rokoch sa nám podarilo zistiť, že nezvestnosťou ženy, ktorá pochádzala z Nového Mesta nad Váhom, sa zaoberali aj samotní vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry. „Týmto prípadom sa zaoberala aj NAKA, avšak za účelom bližších informácií toho, čo bolo ňou zistené, vám odporúčam sa obrátiť na hovorcu Prezídia PZ,“ uviedla trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

patros
zdroj: minv.sk

„Národná kriminálna agentúra v minulosti preverovala v rámci operatívno-pátracej činnosti možné podozrenie z trestnej činnosti v súvislosti s iným prípadom, to sa však nepotvrdilo,“ vysvetlila hovorkyňa Prezídia policajného zboru Denisa Bárdyová. 

Za ešte zvláštnejšiu náhodu Ivetin vtedajší priateľ Jozef považuje, že len dva roky pred jej zmiznutím sa utopil Ivetin brat Miloš. „To mi vravela Ivetka, že išiel na wecko, ale nie vo vnútri, ale niekam von, či niečo videl, neviem, ale ráno ho našli utopeného na Zelenej Vode,“ opísal jeho smrť.

Vráťme sa však do roku 2015, keď ešte Iveta bývala v garsónke v Topoľčanoch a chodila s priateľom Jozefom. „Vždy mi telefonovala doobeda a zrazu bolo 5 hodín večer a ona sa mi neozývala, pripadalo mi to divné. Kúpila si aj nejaký nový červený kabát tam v Topoľčanoch, to bolo okolo decembra, a rozprávala mi, že má nejakého Nemca kamaráta,“ začal po krátkom váhaní rozprávať Jozef.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroje: Patros, Interpol

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá