Prímerie vypršalo: Izraelská armáda oznámila, že obnovila boj v Gaze

  • Zároveň obvinila palestínske militantné hnutie Hamas z porušenia prímeria
  • Izraelský systém protiraketovej obrany zachytil raketu vypálenú z Pásma Gazy
izrael gaza vojna palestína hamas
Vojna v Izraeli, TASR/AP/Ohad Zwigenberg
  • Zároveň obvinila palestínske militantné hnutie Hamas z porušenia prímeria
  • Izraelský systém protiraketovej obrany zachytil raketu vypálenú z Pásma Gazy

Izraelská armáda v piatok ráno oznámila, že obnovila boje v Pásme Gazy, keďže dočasné prímerie vypršalo. Zároveň obvinila palestínske militantné hnutie Hamas z porušenia prímeria. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AP.

Izraelský systém protiraketovej obrany zachytil v piatok raketu vypálenú z palestínskeho Pásma Gazy, oznámila izraelská armáda. Stalo sa to približne hodinu pred tým, ako malo o 06.00 h SEČ vypršať dočasné prímerie s militantným palestínskym hnutím Hamas. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

„Po prvých správach o spustení sirén v obciach blízko Pásma Gazy systém protiraketovej obrany izraelských ozbrojených síl úspešne zlikvidoval raketu vystrelenú z Pásma Gazy,“ napísala armáda na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Telegram.

Išlo o prvú odpálenú raketu z palestínskej enklávy odvtedy, čo bola raketa vypálená už krátko po začatí prvého dňa prímeria, ktoré trvalo sedem dní (od minulého piatka), potvrdila armáda.

Oficiálne nikto nepotvrdil predĺženie prímeria o ôsmy deň, ale Hamas vo štvrtok večer vyhlásil, že je otvorený tejto možnosti, a americký minister zahraničných vecí Antony Blinken vyzval obe strany konfliktu, aby prestávka v bojoch pokračovala.

Svedkovia hlásili vo štvrtok ráno intenzívnu aktivitu lietadiel a dronov v severozápadnej časti Pásma Gazy, uviedol reportér agentúry AFP.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá