Ja načase naučiť sa programovať!

Lukáš Timko / 14. októbra 2015 / Lifehacking

Neexistuje nič, čo by vás pripravilo na to, čo so sebou prináša nový biznis. Neexistuje žiaden predmet v škole, žiadne sústredenie, žiaden mentor a ani idol, ktorý by vám vopred poskytol potrebné informácie.

Je to niečo, na čo musíte prísť sami. Jedno je však isté –  mali by ste naučiť programovať.

 

 

Áno, môžete si niekoho na tento účel najať, avšak to si vyžaduje financie a nový biznis nemá vždy extra peniaze.

 

Existujú stránky, ktoré vám poskytnú šablóny a krásny dizajn, no keď začnete rásť, uvedomíte si, že vám už nestačia. Budete tam chcieť pridať nové veci, na ktoré tieto šablóny neboli stavané. Vaša stránka musí byť unikátna, šitá na mieru vášmu biznisu a jediný, kto ju takou dokáže urobiť, ste vy.

 

Keď som začal s podnikaním v oblasti svadieb, nikdy mi nenapadlo, akú rýchlosť to naberie. Keď však moje podnikanie začalo rásť, uvedomil som si, že moja stránka potrebuje zmenu.

 

 

 

Chcel som, aby žila a dýchala. Chcel som, aby vyjadrovala to, na čom pracujem a akou cestou som sa vydal. Šablóna, ktorú som použil však mala obmedzenia a nebolo možné ju prispôsobiť mojim potrebám. To ma začalo znepokojovať. Riešením by bol web dizajnér, no peniaze boli potrebné na iné veci.

 

Potom som si uvedomil, že by som si mohol svoj web nadizajnovať presne podľa mojich predstáv, teda ak by som vedel programovať. Nikto iný nemohol vidieť to, čo som videl ja a ak som chcel svoje predstavy pretaviť do skutočnosti, musel som si to nadizajnovať sám. Vygooglil som si kurzy zaoberajúce sa programovaním.

 

 

Existuje obrovské množstvo kurzov, ktoré sú zadarmo a tiež veľa ľudí, ktoré vás budú učiť. Len preto, že táto oblasť je trendová, neznamená to, že nie je užitočná.  Ak sa naučíš programovať, dokážeš sám vytvoriť niečo krásne a mystické a ušetriť si stovky eur.

 

Áno, nejakú dobu to potrvá, ale to aj podnikanie. Ak nemáte čas naučiť sa programovať, nemáte čas vytvoriť zo svojho podnikania impérium.

 

 

Programovanie možno nepredstavuje tú najvzrušujúcejšiu činnosť na svete, no keď sa ho naučíte, vo veľkej miere vám to uľahčí podnikanie. Škoda, že mi toto nikto predtým nepovedal, pretože by som so svojim dizajnom prišiel oveľa skôr. Tvoj web by mal byť taký očarujúci, ako ho chceš mať ty. Fascinuj ľudí svojou prácou, tvojou stránkou. Inšpiruj iných naučiť sa programovať.

 

Čím viac sa učíš, tým viac rastieš. Tvoje podnikanie porastie s každým ďalším úžasným aspektom tvojej stránky. Nebuď pozadu len preto, že niečo nevieš. Informácie sú ľahko dostupné, len ich musíš začať hľadať.

 

 

TÝCHTO 7 STRÁNOK ŤA ZADARMO NAUČÍ PROGRAMOVAŤ AKO MACHRA!

 

zdroj: elitedaily.com

Pridať komentár (0)