Jack Ma z Alibaby – Dnešné fejky sú lepšie ako originál!

  • Falzifikáty známych značiek sa objavujú na internete čoraz častejšie a rozoznať ich je niekedy problém.
jack-ma-alibaba-group
  • Falzifikáty známych značiek sa objavujú na internete čoraz častejšie a rozoznať ich je niekedy problém.

Zakladateľ Alibaba Group Holding Ltd. Jack Ma sa vyjadril, že trh s fake-mi sa čoraz viac rozrastá. Dôvodom je hlavne fakt, že samotné svetovo známe značky preniesli svoju výrobu do lacnejších tovární v Číne. Tento krok viedol k zváženiu počtu napodobenín na trhu. Zapríčinili to práve samotné továrne, kde spoločnosti vyrábajú svoje produkty, tie takéto napodobeniny ponúkajú cez internet. Hlavným problémom však je, že dnešné napodobeniny sú oveľa vierohodnejšie a často, keďže sa vyrábajú v rovnakých továrňach, mávajú podobnú kvalitu ako tie originálne. Navyše sa ponúkajú oveľa lacnejšie, čo je pre veľa, hlavne mladých, zákazníkov veľkým lákadlom. V podstate ide o rovnaké produkty z rovnakých materiálov a podobným logom ako má originál. Ma sa však vyjadril, že nie falzifikáty, ale nový biznis model robí problémy značkovým spoločnostiam.

foto: bloomberg.com

Pritom Alibaba je jedna zo spoločností, ktorá sama produkuje falzifikáty. Preto jej bolo v máji pozastavené členstvo v InternationalAntiCounterfeitingCoalition, neziskovej organizácii bojujúcej proti falšovateľom. Ma plánuje v najbližších desiatich rokoch dosiahnuť zisk hlave z krajín mimo Číny. Taktiež sa vyjadril, že by radi spolupracovali práve so značkovými spoločnosťami, čomu sa venuje už vyčlenený tím. Avšak samotný problém falzifikátov sa ani po týchto krokoch nebude vedieť vyriešiť úplne na 100%.

foto: retaildetail.eu

Alibaba patrí medzi špičku internetových predajcov. Predpokladá sa, že dosiaholi viac ako 423 miliónov zákazníkov po celom svete počas tohto roka. Práve veľká databáza ktorou Alibaba disponuje, bude nápomocná pri riešení problému falzifikátov. Tak isto sa predpokladá rast zákazníkov využívaných túto stránku, a to na 2 bilióny užívateľov do roku 2036. Ma sa zameriava aj na dosiahnutie tohto cieľa, ktorý by značne pomohol poľnohospodárskej časti Číny. Tak isto plánuje aj expandovať do Indie, Indonézie či Malaysie. Tento krok by mala pomôcť spoločnosti lepšie pochopiť lokálne trhy. Ma myslí aj na budúcnosť, a preto sa 90 percent dôležitých stretnutí nahráva na video, pomocou ktorého budú vedieť budúce generácie analyzovať túto veľkú spoločnosť.

Či im však ich opatrenia a nové postupy pomôžu eliminovať falzifikáty na ich stránke alebo je aj toto len malý rozruch okolo problému, ktorý sa len ťažko rieši, to sa uvidí v budúcnosti.

zdroj: bloomberg.com zdroj titulnej foto: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech