Jaguar Land Rover v Nitre láka zamestnancov na plat takmer 2-tisíc eur

  • Jaguar odhalil platy v novej nitrianskej továrni. Vie, čo na Slovákov platí.
jaguarcover
topcarsmagazin.sk
  • Jaguar odhalil platy v novej nitrianskej továrni. Vie, čo na Slovákov platí.

Na slovenských poliach už rastie nová továreň, z ktorej budú vychádzať prémiové kúsky značky Jaguar Land Rover. Bbrány fabriky sa síce otvoria až o rok, no už teraz vrcholí nábor zamestnancov. Aj keď sa ako národ zväčša stále sťažujeme na prácu, Briti sem prišli s vedomím, že prilákať za svoje linky dostatok pracovnej sily nemusí byť prechádzka ružovou záhradou.

Predsa len, ak je na Slovensku niečoho dostatok, tak sú to ponuky práce v automobilovom priemysle. Spoločnosť, ktorá zo svojich liniek chŕli modely pre tých najnáročnejších, však nemieni na svojich pracovníkoch šetriť. Nič také ako minimálna mzda sa nekoná. Firma totiž ponúka mzdu v rozmedzí od 900 až 1 800 eur plus ďalšie bonusy a benefity.

„Naším cieľom je nájsť tisíc zamestnancov do marca 2018, z toho 800 budú pozície výrobných pracovníkov. Predchádzajúce skúsenosti v automobilovom odvetví nie sú podmienkou. Veríme, že budeme schopní nájsť vhodných pracovníkov v Nitrianskom regióne. Ak by sme s tým mali problém, budeme robiť nábor aj v širšom merítku,“ vyjadrila sa riaditeľka ľudských zdrojov JLR Slovakia Nicci Cooková.

V Poľsku by to bolo lacnejšie, no Slovensko má perspektívu

Aj keď mala spoločnosť Jaguar Land Rover možnosť postaviť továreň aj u našich severných susedov v Poľsku, vybrali si Slovensko. Okrem výhodnej polohy sem firmu  láka aj naše know-how v automobilovom priemysle.

„Slovensko má rozvinuté automobilové odvetvie, ktoré predstavuje až 43% celkovej priemyselnej výroby krajiny. V tesnej blízkosti sa tu nachádza viac ako 300 dodávateľov a k dispozícii je aj vynikajúca logistická infraštruktúra; to nás utvrdilo v našom rozhodnutí, že táto krajina je ideálnou lokalitou,“ píše sa na stránke spoločnosti.

Slovensko – výrobňa Európy?

Nezamestnanosť v Nitre a okolí patrí už dnes k najnižším na Slovensku. Svojím dielom k tomu prispel aj Amazon, ktorý zamestnancom ponúka plat na úrovni priemernej mzdy v krajine.

O niečo lepšie sú na tom pracovníci vo výrobe Volkswagen, kde sa plat pohybuje od 1 050 eur do 1 250 eur, podľa stupňa kvalifikácie. K sume však treba prirátať aj rôzne bonusy a príplatky, ako 13. či 14. plat.

JLR investuje do nového závodu pri Nitre s ročnou produkciou 150-tisíc vozidiel 1,4 miliardy eur. Výrobu tam zaháji koncom budúceho roku a ako prvý model  z výrobných liniek vzíde obľúbené Dicovery.

„V súčasnosti začíname v továrni s inštaláciou strojov a zariadení. Najďalej sme s realizáciou zvárovne, ktorá bude na ploche 90-tisíc metrov štvorcových. Už na konci tohto roku tu začne pilotná výroba,“ uviedol prevádzkový riaditeľ slovenskej divízie JLR Alexander Wortberg.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech