Jaguar predstavil virtuálny elektrický superšport so šialeným výkonom, ktorý je dostupný pre každého

  • Populárna hra Gran Turismo pre Ps4 sa koncom novembra dočká nového vozidla
  • Do hráčskej garáže pribudne nádherne spracovaný Jaguar Vision Gran Turismo Coupé
  • Ponúkne maximálku 320 km/h, 1 020 konských síl a tri elektromotory
media.jaguar.com
  • Populárna hra Gran Turismo pre Ps4 sa koncom novembra dočká nového vozidla
  • Do hráčskej garáže pribudne nádherne spracovaný Jaguar Vision Gran Turismo Coupé
  • Ponúkne maximálku 320 km/h, 1 020 konských síl a tri elektromotory

Jaguar Vision Gran Turismo Coupé, tak znie oficiálny názov historicky prvého virtuálneho resp. digitáneho elektrického superšportu automobilky, informuje Jaguar v oficiálnej tlačovej správe. Nejde o žiadny koncept, ale o plne pojazdné a funkčné vozidlo, avšak iba v digitálnej podobe. Ako naznačuje názov, model je určený pre hráčov závodného simulátora Gran Turismo pre PlayStation 4.

Jeho vytvorenie prebiehalo od úplných základov a inšpiráciu čerpal v pretekárskej línií značky či už ide o dizajn alebo o nekompromisný pretekársky výkon a jazdné vlastnosti. Aj vďaka tomu, že podľa slov automobilkydostal tím dizajnérov Jaguar pri vytváraní proporcií a dizajnu vozidla absolútnu slobodu“ vyzerá výsledne vozidlo tak úchvatne a športová agresia sa spája s uhladenou eleganciou každého tvaru.

Hru obohatí už koncom novembra a poskytne hráčom výkon 1 020 konských síl s krútiacim momentom 1 200 Nm a svojich súperov potrápi zrýchlením z 0-100 km/h za menej ako 2 sekundy, skvele vyváženým ovládaním a maximálnou rýchlosťou vyše 320 km/h, sľubuje automobilka.

zdroj: media.jaguar.com

Sme radi, že môžeme oznámiť projekt Jaguar Vision Gran Turismo. Bolo pre nás veľkou skúsenosťou pracovať s Julianom Thomsonom, ktorý je aktuálne novým šéfom dizajnu pre Jaguar. Dizajn a výkon tohto vozidla sú výsledkom tímovej zručnosti, remeselnosti tímu a dlhoročnej spolupráce. Tešíme sa, keď si koncom Novembra hráči „sadnú“ za volant.“ uviedol Kazunori Yamauchi, jeden z tvorcov hry Gran Turismo.

O jeho virtuálny výkon sa starajú tri elektromotory, jeden vpredu a dva vzadu a podľa slov automobilky je rozloženie hmotnosti pri pohone všetkých štyroch kolies ideálne, a to 50:50. Hmotnosť by nemala presiahnuť hodnotu 1 400 kg, čo v znamená v prepočte výkon jednej konskej sily na 1,37 kilogramu.

Tím odviedol neuveriteľnú prácu pri vytváraní niečoho, čo je jasne identifikovateľné ako Jaguar a inšpirované, nie limitované, našou ikonickou minulosťou.“ prácu tímu pochválil samotný šéf dizajnu pre Jaguar, Julian Thomson

zdroj: media.jaguar.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie