Jamie Oliver viní z krachu svojich reštaurácií brexit

  • Populárny kuchár vstupuje do krachu
  • Do záchrany svojich reštaurácii vrazil 13 miliónov libier
  • Z krachu reštaurácií viní Brexit
  • O prácu príde asi 1000 ľudí
jamieoliver.com/pixabay
jamieoliver.com/pixabay
  • Populárny kuchár vstupuje do krachu
  • Do záchrany svojich reštaurácii vrazil 13 miliónov libier
  • Z krachu reštaurácií viní Brexit
  • O prácu príde asi 1000 ľudí

Byť celebritným šéfkuchárom nemusí vždy stačiť. Presvedčil sa o tom aj Jamie Oliver, ktorý bol v uplnynulých dňoch nútený vyhlásiť bankrot svojich reštaurácií. The Guardian uvádza, že do záchrany reštauračnej siete vrazil 13 miliónov libier. O krachu kuchárskej hviezdy informoval aj britský portál Daily mail. A téme sa venoval aj portál BBC news.

Z kolapsu siete reštaurácií obviňuje brexit a takzvanú „uberizáciu“ konkurencie. Televízny šéfkuchár tvrdí, že ľudia prestali jesť v reštauráciách kvôli neistote, ktorá v spoločnosti zmocnila po vyhlásení brexitu. Ten sa stal dôsledkom referenda v roku 2016.

„Zmenil sa svet, aj hlavná ulica sa zmenila a zmenili sa aj naši konkurenti. Začali sme sa od nich odlišovať menej, než tomu bolo v našich začiatkoch,“ uviedol v rozhovore pre BBC news. O pracovné miesta príde 1000 ľudí.

Myslel si, že je dosť šikovný, aby situáciu zvrátil

Jamie Oliver sa preslávil svojim kuchárskym umením, ktoré prezentoval v televízii. Jeho odrazovým mostíkom do sveta podnikania bolo v začiatkoch 20 otvorených reštaurácií, mediálny podnik, ale aj desiatky vydaných kuchárskych kníh. Pre Daily Mail sa vyjadril, že veril, že je dostatočne šikovný a silný, aby situáciu zvrátil. Na to, aby zistil, že to nebude možné, stačili štyri mesiace. V súčasnosti je nútený zatvoriť 22 talianskych reštaurácií. Otvorené údajne zostanú len tri na letisku Gatwick.

Ešte 21. mája tohto roku šéfkuchár Jamie Oliver podľa informácií BBC vyhlásil, že sieť jeho reštaurácii Jamie’s Italian, ako aj ďalšie Fifteen a Barbecoa prechádzajú pod nútenú správu kvôli ochrane pred veriteľmi. Celkovo má byť zasiahnutých 25 prevádzok a ohrozených až 1 300 pracovných miest.

Som zdevastovaný tým, že sa naše milované britské reštaurácie dostali do správy. Som hlboko zarmútený týmto výsledkom a rád by som sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí v priebehu rokov do tohto podniku vložili svoje srdcia a duše,“ napísal známy bojovník proti fastfoodom na svojom Twitteri. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech