Ján Kuciak by mal dnes 30 rokov. Dík a užívaj v nebi, odkazuje Matovič na sociálnej sieti

  • Premiér sa na margo dnešných nedožitých 30-tich rokov novinára Jána Kuciaka rozcítil na Facebooku
  • Riadky venoval nielen novinárovi a jeho snúbenici, ale predovšetkým politickej špine
kuciak
TASR: František Iván, Dano Veselský
  • Premiér sa na margo dnešných nedožitých 30-tich rokov novinára Jána Kuciaka rozcítil na Facebooku
  • Riadky venoval nielen novinárovi a jeho snúbenici, ale predovšetkým politickej špine

Premiér Igor Matovič sa na svojej sociálnej sieti rozcítil ohľadom situácie okolo úkladnej vraždy mladej dvojice. Riadky,ktoré venoval nielen novinárovi a jeho snúbenici, ale predovšetkým politickej špine, nazval Priznanie.

Prípad sa postupne ozrejmuje, čistí a Matovič pokladá za svoje najväčšie poslanie zastaviť korupciu, mafiu a zlé podmienky pre podnikateľov. Priznal, že v jednom momente uvažoval o odchode z politiky. Bolo to konkrétne ešte začiatkom roka 2018.

Rozcítený premiér

Opustiť politické kruhy chcel v čase, keď sa blížili voľby do NRSR a rozhodovalo sa o kandidatúrach a zmenách. Do ich zrealizovania však ostávali dva roky a Igor Matovič v tom čase sedel v partlamente v opozičných radoch. Medzi laickou verejnosťou bol známy tým, že sa snažil odhaľovať kauzy politikov ale aj teatrálne vyjadroval svoj nesúhlas voči konaniu jednotlivých kolegov v parlamente, prevažne z koaličných strán.

Keď prišla informácia o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, cítil ľútosť a zhrozenie. 

Druhý pocit sa dostavil okamžite potom – obrovské výčitky svedomia, že som sa Janovým zisteniam nevenoval viac. Jeho články, či skôr “vyšetrovacie spisy” som čítal rád, ale veľmi málokrát som im dal politickú koncovku – boli tak dobre spracované, že som sa naivne domnieval, že to už pre políciu a prokuratúru stačí,“ popisuje svoje pocity premiér na Facebooku a dodáva, že ďalšou emóciou bolo zahanbenie z toho, že chcel opustiť politiku práve kvôli intrigám, ktoré sa ustavične diali. Vtedy bol ešte len predsedom klubu OĽANO.

Jediným logickým následkom bolo rozhodnutie bojovať naďalej,“ pokračuje.

Začiatkom mája uplynuli 2 roky od plánovanej svadby zavraždenej dvojice, ktorá sa mala konať v Gregorovciach, rodnej obci Martiny Kušnírovej na východnom Slovensku, neďaleko Prešova. Nevzali sa, pretože 3 mesiace pred svadbou boli zavraždení. 

Všetci sme jeho dlžníkmi, buďme preto ostražití a nedovoľme viac mocným ľuďom a ich prisluhovačom rozkrádať náš spoločný majetok. Ja sa o to snažím ako viem a prosím vás o pomoc … aby sme spoločne dosiahli stav, kedy si Jano z neba povie, že by už vlastne nemal o čom písať,“ uzatvára Matovič svoju spoveď.

Na záver dodal, že sa bude biť za Slovensko presne tak, ako to robil Ján Kuciak svojimi článkami a dôslednou prácou. „Dík a užívaj v nebi,“ píše Matovič.

Zdroj: Facebook

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech