Ján otvoril v Prešove nevšedný bar: Hovorili, že nezarobím a skrachujem, na Slovensku sú neprajníci na každom rohu

  • Nádejný chemik pracoval v obľúbených bratislavských baroch
  • Keď na STU nezískal titul, rozhodol sa splniť si sen
  • Dnes na východnom Slovensku vedie prémiový bar, no s cenami pre väčšinu obyvateľov mesta
bar cover
Bazaar Bar
  • Nádejný chemik pracoval v obľúbených bratislavských baroch
  • Keď na STU nezískal titul, rozhodol sa splniť si sen
  • Dnes na východnom Slovensku vedie prémiový bar, no s cenami pre väčšinu obyvateľov mesta

Za prešovským Bazaar Barom stojí zakladateľ Ján Žulkovský. Jano pred barovým biznisom študoval na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU odbor chemické inžinierstvo a popri škole pracoval v dvoch známych baroch v bratislavskom Starom Meste, konkrétne Old Fashioned a 10 prstov.

„Dlhé roky som rozmýšľal nad tým, ako získať peniaze na môj sen, ktorý zatiaľ nechám v tajnosti. Keďže ide o podnikateľský nápad s veľmi veľkým počiatočným kapitálom, nedarilo sa mi prísť na spôsob, ako ho zrealizovať. Takže som študoval a pracoval ďalej,“ objasňuje Ján pre Startitup.

Obhájil bakalárku, no kvôli chýbajúcej skúške titul nezíska. Tak si v jeden večer povedal, že stačilo a začal prepočítavať nápad, ktorý mu skrsol v hlave pár mesiacov po tejto skúsenosti.

Priznáva, že chcel spojiť nespojiteľné. Skombinovať luxusný Old Fashioned s barom 10 prstov, ktorý ponúka širokú škálu kvalitných klasických drinkov za, nazvime to „ľudové ceny“.

Chodievaš do baru?

„Oba bary, a hlavne kolektív v nich, mi po čase vnukli práve takéto myšlienky. Keď to v mojej hlave začne, už sa to nedá zastaviť. To je moja choroba. Takže BAZAAR je výsledok spojenia týchto dvoch konceptov.“

Bar kvôli vplyvom pandémie ešte nie je v úplne finálnej verzii, no chce ponúkať oku lahodiaci interiér so super obsluhou za rozumné ceny. Aby si večer pri dobrom drinku mohol vychutnať naozaj každý. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Bazaar Bar

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK