Japonci investujú do malej slovenskej firmy, o ktorej si možno ani nepočul

  • Malá slovenská firma Streamstar z Bratislavy uchvátila japonský technologický gigant JVCKENWOOD
  • Japonská spoločnosť sa rozhodla investovať do Streamstaru a výrazne tak posilniť vzájomnú doterajšiu spoluprácu
  • Koncern JVCKENWOOD si od významnej investície do úspešnej slovenskej spoločnosti sľubuje výrazné posilnenie svojho biznisu vo vysielaní cez internet a tiež vývoj ďalších vysoko kvalitných riešení
Prenos_Polsat
Streamstar
  • Malá slovenská firma Streamstar z Bratislavy uchvátila japonský technologický gigant JVCKENWOOD
  • Japonská spoločnosť sa rozhodla investovať do Streamstaru a výrazne tak posilniť vzájomnú doterajšiu spoluprácu
  • Koncern JVCKENWOOD si od významnej investície do úspešnej slovenskej spoločnosti sľubuje výrazné posilnenie svojho biznisu vo vysielaní cez internet a tiež vývoj ďalších vysoko kvalitných riešení

Slovenský zázrak

Spoločnosť Streamstar vznikla v roku 2013. Špecializuje sa na vývoj, výrobu, a predaj systémov na produkciu a streamovanie živých prenosov. So zariadeniami Streamstar sa produkujú desiatky tisíc športových prenosov ročne v Poľsku, Taliansku, Malajzii, USA, Japonsku a Číne. S koncernom JVCKENWOOD spolupracuje Streamstar už od roku 2014 najmä v oblasti predaja a distribúcie produktov.

„Investícia do našej spoločnosti posunie vzájomnú spoluprácu na novú úroveň. Významne sa nám tak posúvajú možnosti ďalšieho výskumu a vývoja ktorý na Slovensku robíme. Budeme môcť tiež posilniť náš tím kvalitných a technologicky zdatných ľudí,“ vysvetľuje CEO spoločnosti Streamstar Radoslav Tóth.

Od investície do Streamstaru (ktorej hodnotu sa rozhodli obe strany ponechať v tajnosti) si JVCKENWOOD okrem ďalšieho skvalitnenia poskytovaných služieb v oblasti streamovania video prenosov sľubuje aj rozšírenie ponúkaných služieb s vyššou pridanou hodnotou.

„Očakávame širšiu diverzifikáciu vysielacích a obchodných formátov prostredníctvom internetu vecí, pokroky v oblasti vysielacích technológií s vysokým rozlíšením, ako sú formáty 4K / 8K a rovnako aj rast športového priemyslu do roku 2020. Práve v reakcii na tieto už prebiehajúce zmeny v podnikateľskom prostredí JVCKENWOOD rozhodol investovať do spoločnosti Streamstar a bude sa usilovať o spoluprácu s našimi partnerskými spoločnosťami, ktoré majú silné stránky v oblastiach, ako je produkcia živých videí, streamovanie a infraštruktúra prenosu prostredníctvom IP sietí,“ uvádza spoločnosť JVCKENWOOD vo svojom vyhlásení.

Technologická revolúcia

Japonský gigant a Streamstar už majú za sebou niekoľkoročnú úspešnú spoluprácu. Streamstar vyvinul technológiu, ktorá je kompatibilná s JVC kamerami, a je schopná prostredníctvom verejného internetu posielať signál po IP sieti priamo do zariadenia veľkosti kufríka. V tom je následne možné produkovať vysoko kvalitný záznam z viacerých kamier.

Do sveta sa tak dostane priamy prenos športového podujatia alebo koncertu vo vysokej kvalite, na ktorého zostrih nie je potrebný veľký prenosový voz. Zariadenie sa nemusí dokonca nachádzať ani na štadióne a aj tak ponúka možnosť priniesť divákovi živý prenos, opakované zábery, spomalené zábery a to všetko v dokonalej kvalite obrazu. Najväčším benefitom pre vysielateľov je  výrazná finančná úspora.

JVC Kenwood Corporation je japonská nadnárodná spoločnosť, ktorá je popredným výrobcom špičkovej spotrebnej a profesionálnej elektroniky. S jej akciami sa obchoduje na burze. Vznikla zlúčením Victor Company of Japan, Ltd. (JVC) a Kenwood 1. októbra 2008.

O Streamstar

Spoločnosť vznikla v roku 2013. Špecializuje sa na riešenia živých prenosov cez verejné internetové siete. Ambíciou bolo vyvinúť produkty, ktoré by boli inteligentnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie zároveň. Už v apríli 2014 zožala firma veľký úspech v Las Vegas na veľtrhu televíznych a streamovacích technológií. V súčasnosti je so svojími inovatívnymi riešeniami trend setterom v oblasti streamovania.

V ponuke Streamstar je niekoľko špičkových produktov – software, hardware, kompletné zariadenia na realizovanie živých prenosov, ktoré nie sú väčšie ako kufrík. Jeden človek je schopný riadiť živý prenos s jednám zariadením. Technológie Streamstar sa používajú po celom svete od menších užívateľov až po veľké TV spoločnosti.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech