Jazerá, púšť aj železničný most. 10 tipov na výlety po Slovensku, z ktorých si prinesieš skvelé fotky

  • Chceš sa vybrať na krátky výlet, no nevieš kam?
  • Poradíme ti, odkiaľ si prinesieš skvelé fotky, ktoré tvoj Instagram posunú na nový level
bojnice, telgart
Unsplash/Martin Katler
  • Chceš sa vybrať na krátky výlet, no nevieš kam?
  • Poradíme ti, odkiaľ si prinesieš skvelé fotky, ktoré tvoj Instagram posunú na nový level

Slovensko je nádherné a má čo ponúknuť. Vidieť to aj na Instagrame, kde čoraz viac ľudí pridáva fotky zo svojich ciest po našej krajine. Výhodou je, že väčšinu výletov stihneš aj za jeden deň.

Okrem nezabudnuteľných zážitkov si môžeš domov priniesť aj nádherné fotky, ktorými sa môžeš pochváliť napríklad na Instagrame.

Tomášovský výhľad je must-go

Tomášovský výhľad je bezpochyby najkrajším „spotom“ v Slovenskom raji. Ide o skalný útvar, ktorý sa týči nad riekou Hornád. Výstup naň nie je veľmi náročný, zvládnuť by ho tak mali aj ľudia, ktorí si turistické topánky obúvajú len výnimočne.

Trasa má len tri a pol kilometra, je dobre značená a na jej konci ťa čaká nezabudnuteľný výhľad.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Adventoura Slovakia Adventures (@adventouraslovakia)

Auto zaparkuj na parkovisku Čingov. Počas dňa je spoplatnené, no ak si chceš výhľad užiť pri západe slnka, možno sa plateniu vyhneš. Určite sa nestratíš – za touto zaujímavosťou prúdia denne davy turistov. Ak si chceš užiť výhľad osamote, vyber sa tam radšej počas pracovného týždňa.

Hojdačky v Zázrivej sú hneď dve

Takéto zábavky s nádhernými výhľadmi sa počas posledných rokov tešia veľkej obľube. Nie vždy však ich sláva trvá večne, hojdačku v Lietavskej Svinnej pri Žiline kvôli množstvu turistov odstránili. Zostával totiž po nich veľký neporiadok.

Orava je nádherný kus našej krajiny, ktorej návštevou nič nepokazíš. Ak sa ocitneš neďaleko Zázrivej, nemal by si vynechať návštevu ikonickej hojdačky. V tejto obci nájdeš dokonca až dve – jednu s výhľadom na Malú Fatru a druhú, ktorá sa nachádza na skalnatom brale.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa T e s s i (@tessike)

Obe hojdačky sa nachádzajú v časti Zázrivej, ktorá sa nazýva Havrania. Ideálne je sa sem dopraviť autom, autobusovú dopravu komplikujú prestupy a vlakom to pôjde len ťažko. Pod skalnatým bralom je autobusová zastávka, vedľa ktorej sa dá zaparkovať. Cesta k atrakcii nie je dlhšia ako 30 minút. Pri peknom počasí vás popri jemne adrenalínovom zážitku čaká aj nádherný výhľad.

Ak chceš navštíviť hojdačku s výhľadom na Malú Fatru, priprav sa na dlhší výstup. Cesta môže trvať až hodinu, terén je o niečo náročnejší. Preto si auto zaparkuj radšej v obci. Ak sa rozhodneš vybrať nahor, môžeš ľahko uviaznuť.

Bojnice majú čo ponúknuť

Neďaleko Prievidze je malé mestečko Bojnice. Známe je najmä vďaka nádhernému zámku, ale aj zoologickej záhrade či rozhliadni Čajka v oblakoch. Cez leto sa tu môžeš zúčastniť rôznych kultúrnych akcií. Bojnice sú turistickým mestečkom, a je to aj vidieť. S parkovaním však nie je problém, vybrať si môžeš hneď z niekoľkých možností.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa alexandra maiova (@alexandra_maiova)

Ikonický zámok je lemovaný parkom, v ktorom si môžeš oddýchnuť a načerpať sily. Zámok je obkolesený zeleňou, nemusíš sa teda báť, že by si sa nedostal od davu turistov.

Stačí krátka prechádzka a určite nájdeš miesto, kde budeš mať súkromie a dosť času spraviť si ideálnu fotku. Nemusíš sa báť, že by si zámok nenašiel. Vyníma sa v centre mesta na travertínovej kope. Ak patríš k milovníkom histórie, určite si ho pozri aj zvnútra. Má čo ponúknuť.

Láska, jazerá aj kalvária

Banská Štiavnica je krásne mesto, ktoré ponúka množstvo možností. Obklopuje ho množstvo jazier, jeho ulice dýchajú históriou a nájsť tu môžeš aj známu Banku lásky. Obľúbenou je však najmä kalvária, ktorú si určite videl na Instagrame.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech