Jazerá v okolí Bratislavy nepoznajú koronu, ľudia sa kúpu a opaľujú. Svet otvára pláže

  • Leto začína a prímorské krajiny v rámci uvoľňovania reštrikcií otvárajú a sprístupňujú pláže
  • V sobotu bolo plné ľudí aj jazero pri Rusovciach
jazera a plaže
TASR/Miroslav Košírer
  • Leto začína a prímorské krajiny v rámci uvoľňovania reštrikcií otvárajú a sprístupňujú pláže
  • V sobotu bolo plné ľudí aj jazero pri Rusovciach

Počas Veľkonočných sviatkov si Bratislavčania vo veľkom užívali takmer letné počasie už aj pri vode. Veľký Draždiak v Petržalke bol plný opaľujúcich a kúpajúcich sa, informovala začiatkom minulého týždňa agentúra TASR. Keď sa cez víkend znovu oteplilo, jazerá sa opäť zaplnili ľuďmi. Sociálny odstup však každému hovoril čím ďalej, tým menej. Na brehu Rusovského jazera to v sobotu popoludní vyzeralo takmer ako v bežný letný deň, až na to, že pri jazere v prírode vznikla malá nudapláž.

Víkend sa opäť niesol v znamení pohybu na čerstvom vzduchu. Hoci primátor Bratislavy Matúš Vallo strategicky rozmiestnil nápisy s informáciami o tom, kde sa majú obyvatelia hlavného mesta zdržiavať čo najmenej a ako majú pri svojom pobyte na verejných priestranstvách postupovať, nie vždy sa tak deje. 

Veľký Draždiak, Kuchajda či jazero v Rusovciach boli plné ľudí. Pravidlá pre bezpečné rozostupy neplatili. Prítomní boli, paradoxne, najmä starší ľudia. Pri nich sa zastavovali ľudia, ktorí si chceli urobiť pauzu a odpočinúť si po cykloturistike na hrádzi. 

zdroj: TASR: Miroslav Košírer

Znovu sa otvorili pláže

Na Floride otvorili v sobotu pláže, píše Washington Post. Toto znovuotvorenie malo na ľudí masový vplyv, pláže sa zaplnili doslova okamžite. Stalo sa tak aj preto, že náhle pocítili slobodu a príjemný pocit z uvoľňovacích opatrení. Tie často vytvárajú podvedomý pocit, že kríza končí a opäť sa vraciame k normálnemu životu. 

Ako informoval BBC v sekcii Svet, pláže sa opätovne otvorili aj na austrálskom pobreží. V oboch prípadoch návštevníci na reštrikcie, ktoré nariadila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a stále platia, zabudli. Žiadne rúška na tvári ani sociálne rozostupy v rozmedzí aspoň 2 metre sa nekonali. 

V Sydney si zatiaľ môžeš na plážach len zabehať alebo zacvičiť. Tieto opatrenia boli z nariadenia vlády uvoľnené práve kvôli tomu, aby pomohli obyvateľom zmierniť tlaky, ktoré počas karantény zažívajú denne. Otvorili sa však len niektoré.

Slávna Bondi beach ostáva naďalej zatvorená zo strachu z návalu rekreantov a nekontrolovateľného šírenia vírusu. Austrálske pobrežie otvorilo doposiaľ 3 verejné pláže, informuje BBC. Dopĺňa, že cvičiť môžu ľudia na plážach Coogee, Marouba či Clovelly s tým, že bezpodmienečne musia dodržiavať vzájomný dištančný odstup.

K tomuto nariadeniu sa vyjadrili aj miestni a to veľmi pozitívne. Mnohým sa totiž značne uľavilo.

Zdroje: TASR, washingtonpost.com, bbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK