Je lepšie študovať na Slovensku alebo v zahraničí? Sleduj našu diskusiu a dozvieš sa

  • Ak si si včera nestihol pozrieť večer náš live stream, určite to zmeň
  • Naši hostia totižto diskutovali na často pretriasanú tému odchodu za štúdiom do zahraničia
Untitled-2
Facebook/Startitup
  • Ak si si včera nestihol pozrieť večer náš live stream, určite to zmeň
  • Naši hostia totižto diskutovali na často pretriasanú tému odchodu za štúdiom do zahraničia

Už po tretíkrát si na našom Facebooku mohol sledovať diskusiu, ktoré organizujeme v spolupráci s coworkingom Platform House. V prvej diskusii si dostal návod na to, ako vytvoriť miliónovú firmu od Šimona Šicka z Pixelfederation, Michala Trubana z Websupportu a Lukáša Horáka z Platform House, v ktorom sa tieto naše rozhovory odohrávajú.

Druhýkrát sme nastolili tému boja tradičných vs. moderných médií. Ich pre a proti zhodnotil bývalý riaditeľ RTVS a tiež niekoľkých komerčných médií, Václav Mika, konateľ Zoznamu, Martin Mác a za Startitup prispel k téme Marek Šándor.

Pozvanie na tretiu z našich diskusií, ktorá bola na tému Ako byť úspešný? Pomôže mi štúdium v zahraničí?, prijali dvaja bývalí študenti, ktorí si pobytom v zahraničí prešli, ale aj pedagóg. Ing. Peter Filo, PhD. z Ekonomickej univerzity v Bratislave robila spoločnosť Eva Melicherčíková, ktorá študovala vo Viedni a Bohuš, ktorý ochutnal život v Kodani aj USA a v súčasnosti je CEO spoločnosti Contentino.

Reč bola o tom, ako sa na zahraničnú školu dá dostať, o tom, aké nekonečné možnosti dnes študenti vlastne majú, o tom, ako sa človek po takomto zážitku zmení, aké je to vracať sa späť na Slovensko a o mnohom inom. Neláka ťa zistiť viac? Bohuš priznal, že sa hlásil na osem zahraničných škôl a prijali ho len na jednu a že ak chceš robiť startup, tak si od prvého dňa globálny, pretože doma ten trh pokryješ za prvý týždeň. Pán doktor Filo zase podotkol, že za jeho čias mohlo v zahraničí 200 študentov zo Slovenska v jednom ročníku.

Pozri si video a dozvieš sa viac!

Nezabúdaj na to, že už o dva týždne sa bude v Platform House konať ďalšia diskusia, tentokrát na tému Lokálny produkt so svetovým marketingom a o parádnych hostí je opäť postarané. Radi ťa privítame.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech