Je multimilionár a jeho produkt velebia legendy športu. Pred pár rokmi bol na titulkách novín

  • V roku 2013 bol 17-ročný Charlie Morgan súčasťou netradičného incidentu
  • Z futbalového trávnika sa pobral do sveta biznisu a dnes ho obdivujú legendy
charlie morgan swansea city vodka
Ilustračný obrázok, YouTube/reprofoto/Chel Liv, Twitter/reprofoto/Brian Yeates
  • V roku 2013 bol 17-ročný Charlie Morgan súčasťou netradičného incidentu
  • Z futbalového trávnika sa pobral do sveta biznisu a dnes ho obdivujú legendy

23. januára 2013, teda pred 10 rokmi, sa na futbalových trávnikoch vo Veľkej Británii odohral jedinečný incident, ktorý až doposiaľ delí verejnosť na dva tábory. V odvetnom zápase Anglického ligového pohára medzi Swansea City a Chelsea totiž vtedy iba 22-ročný Eden Hazard dostal červenú kartu z veľmi bizarných dôvodov. 

Belgický reprezentant sa stal terčom slovných útokov na sociálnych sieťach, avšak druhá polovica verejnosti jeho konanie obhajovala. Súčasťou tohto incidentu bol aj 17-ročný podávač lôpt Charlie Morgan, z ktorého sa časom stal multimilionár.

Spojitosť týchto dvoch výnimočných príbehov je veľmi originálna.

Futbalový zápas, ktorý zmenil všetko

Záložník Eden Hazard bol v roku 2013 22-ročným mladíkom. V lete predtým prestúpil do londýnskej Chelsea za vyše 36 miliónov eur a patril medzi hviezdy tímu španielskeho trénera Rafaela Beníteza.

V januári sa v tabuľke najvyššej anglickej futbalovej ligy Premier League nachádzali na treťom mieste. Túžili však nadviazať na svoj minuloročný úspech a získať ďalšiu trofej, keďže tesne pred prestupom Hazarda, v máji 2012, vyhrali renomovanú Ligu Majstrov.

V Anglickom ligovom pohári sa po postupe cez Wolverhampton Wanderers, Manchester United a Leeds United dostali až do semifinále. 

Od finále ich delil už iba víťazný dvojzápas proti Swansea City. Chelsea bola jasným papierovým favoritom a aj napriek domácej prehre 0:2 z prvého zápasu išla do odvety s jasným cieľom.

Na postup teda potrebovala výborný výkon na ihrisku súpera. Ten však neprišiel a hráči boli frustrovaní, čo sa prejavilo už počas zápasu.

V 79. minúte sa tím z Londýna pokúšal útočnou akciou dosiahnuť vytúžený kontaktný gól, ale prišiel o loptu. Eden Hazard šiel po ňu mimo ihriska s cieľom doniesť ju súperovmu brankárovi, aby Swansea nemohla naťahovať čas. Futbalistovi však v ceste stál mladý podávač lôpt, 17-ročný Charlie Morgan. 

Ten o ňu s futbalistom bojoval s jasným cieľom – chcel tiež naťahovať čas a priblížiť svoj tím k nečakanému postupu.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroje: Give Me Sport, The Times, WalesOnline, Twitter , Youtube/Chel Liv

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá