„Je to neopísateľný pocit,“ netají emócie Čech, ktorý zabodoval v rebríčku 50 TOP barov sveta

 • Tento rok zabodoval v každoročnom rebríčku 50 najlepších barov na svete – World´s 50 Best Bars 2017 aj Čech. Bar American Bar, ktorý bol minulý rok na druhom mieste a vedie ho pôvodom slovenský barman Erik Lorincz, tento rok zosadil z trónu minuloročného víťaza, newyorský podnik Dead Rabbit Grocery and Grog.
collage
instagram.com/terminisoho
 • Tento rok zabodoval v každoročnom rebríčku 50 najlepších barov na svete – World´s 50 Best Bars 2017 aj Čech. Bar American Bar, ktorý bol minulý rok na druhom mieste a vedie ho pôvodom slovenský barman Erik Lorincz, tento rok zosadil z trónu minuloročného víťaza, newyorský podnik Dead Rabbit Grocery and Grog.

V celkovom rebríčku prevládajú americké bary, ktorých je 13. To je však pochopiteľné, ak berieme do úvahy rozlohu Spojených štátov amerických. Hrdí môžu byť však najmä Briti, ktorí obsadili popredné miesta v rebríčku. American bar obsadil nie len špičku rebríčka „Najlepších barov sveta“, ale vyhral tiež v rebríčku „Najlepších barov v Európe“.

Bronzové miesto obsadil bar THE NOMAD, ktorý sa stal najlepším barom v Severnej Amerike. V najlepšej desiatke barov sveta sa umiestnil bar Manhattan, ktorý sa nachádza v Singapure a je najlepší z barov v Ázii. Pritom získal siedme miesto z pomedzi barov  v rámci celého sveta. Ak chceš zažiť atmosféru najlepších barov, najbližšie to budeš mať do Londýna!

 

 

V prvej desiatke najlepších barov sveta sa nachádzajú bary z miest ako je New York, Atény alebo Šanghaj. Zaujímavosťou je, že na deviatom mieste v rebríčku nájdete, v bare Termini, 26-ročného rodáka z Albrechtíc u Českého Těšína, Robina Kolka.

 

„Termini je otvorené iba tri roky, v porovnaní s velikánmi sme naozaj „kids““, vyjadril sa Robin. Bar Termini založil jeden z najlepších a najrešpektovanejších barmanov na svete, Tony Conigliaro. Robin Kolek je hrdý, kam sa bar vypracoval hlavne vďaka tomu, že on sa vypracoval zarovno s ním, v krátkej dobe sa z neho stal barmanažér a má na starosti chod celého podniku.

Congratulations 🍾 T is for……number 9 #50bestbars . . @terminisoho @terminisoho

Príspevok, ktorý zdieľa Bar termini (@terminisoho),

 

Robin sa do baru dostal, keď pred tromi rokmi odcestoval z Prahy „na blind“ do Londýna. Bol to len mladý chalan, ktorého snom bolo stať sa profesionálnym futbalistom. Životnú cestu mu zmenila až jedna z brigád – zistil, že ho láka svet číreho skla a alkoholovej alchýmie. Šiel vpred a dnes sa môže pýšiť tým, že pracuje v srdci britskej metropoly a pod taktovkou jedného z nauznávanejších barmanov sveta, Tonyho Conigliarima.

„Bol to skvelý večer, na ktorý určite nikto nezabudne. Atmosféra bola neopísateľná a keď sme prelomili prvú desiatku, začali nám tiecť slzy! Hneď po vyhlásení sme sa presunuli do baru a oslávili tento deň so zbytkom tímu,“ opisuje Robin svoje pocity z nezabudnuteľného večera.

🥂

Príspevok, ktorý zdieľa Bar termini (@terminisoho),

 

Na fotografii vidieť Robina (v strede) s ostatnými členmi tímu londýnskeho baru Termini pri oslavách 9. miesta v rebríčku 50 najlepších barov sveta.

Termini sa nachádza v samotnom srdci Londýna, v známej štvrti Soho. Ide o malý bar s malým počtom stolov, čo vytvára príjemnú atmosféru a dovoľuje tak zamestnancom individuálny prístup ku všetkým hosťom.

Celý tím, pod vedením Robina, sa snaží dodržiavať heslo: „S každým sa snažíme vytvoriť nejaký vzťah a je nám jedno, či sú to ľudia z Ameriky, Austrálie alebo Antarktídy. Niektorí už nás nikdy nenavštívia, ale v ten daný okamžik sa im snažíme poskytnúť ten najlepší zážitok.“

 

TOP 10 najlepších barov na svete

 1. AERICAN BARAMERICAN BAR AT THE SAVOY HOTEL, Londýn, Veľká Británia (Víťaz „Najlepší bar v Európe“ a „Najlepší bar na svete“)
 2. DANDELYAN AT THE MONDRIAN, Londýn, Veľká Británia
 3. THE NOMAD AT THE NOMAD HOTEL, New York, Spojené štáty (Víťaz „Najlepší bar v Severnej Amerike“)
 4. CONNAUGHT BAR, Londýn, Veľká Británia
 5. THE DEAD RABBIT, New York, Spojené štáty
 6. THE CLUMSIES, Atény, Grécko
 7. MANHATTAN, Singapur, Singapur (Víťaz „Najlepší bar v Ázii“)
 8. ATTABOY, New York, Spojené štáty
 9. BAR TERMINI, Londýn, Veľká Británia
 10. SPEAK LOW, Šanghaj, Čína 

Celý rebríček si môžeš prehliadnuť tu.

Zdroj: forbes.cz

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech