Je odhalený zoznam vozidiel, ktoré na Slovensku najviac lákajú zlodejov. Ak máš v garáži toto auto, mal by si spozornieť

  • Experti zostavili najkomplexnejšie fakty o trhu s ojazdenými vozidlami v roku
  • Najnovšia štúdia analyzovala nehodovosť, kradnutie a stočené kilometre
autá, vozidlá
Ilustračná fotografia, unsplash/Michal Lauko, Martin Katler
  • Experti zostavili najkomplexnejšie fakty o trhu s ojazdenými vozidlami v roku
  • Najnovšia štúdia analyzovala nehodovosť, kradnutie a stočené kilometre

Výsledky najnovšej štúdie by nemali prehliadnuť majitelia vozidiel, no ani tí, ktorí aktuálne zvažujú kúpu auta. Dáta ukazujú hneď niekoľko netypických fenoménov, ktoré stoja za pozornosť. 

Ukázalo sa napríklad, že v uplynulom roku bolo prostredníctvom platformy carVertical zaznamenaných 1,78 milióna poistných udalostí, zatiaľ čo v predchádzajúcom roku ich bolo len 1,4 milióna. Najvyššia hodnota škody patrí vozidlu Lamborghini Huracán, ktoré utrpelo škody presahujúce 250 000 eur.

Celková škoda, ktorú utrpeli vozidlá zahrnuté do prieskumu, presiahla 4,4 miliardy eur. Oproti tomu v roku 2022 to bolo viac ako 5,1 miliardy eur.

Značkou s najväčším počtom poškodení bolo BMW, ktoré zaznamenalo 48,4 % všetkých poškodených vozidiel na platforme. Oveľa za touto značkou nezaostávajú ani Audi (43,9 %), Škoda (43,7 %), Dacia (43,5 %) a Lexus (42,4 %). V priemere 39,3 % všetkých kontrolovaných ojazdených vozidiel na platforme malo nejaký druh poškodenia, čo naznačuje, že šanca na kúpu vozidla s nejasnou históriou je pomerne vysoká.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: carVertical

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá