Je to falošný klamár bez princípov. Nevolila by som ho, vyhlásila sestra Donalda Trumpa

  • Maryanne Trump Barry má 84 rokov a v rozhovore so svojou neterou, autorkou negatívnej knihy o Donaldovi Trumpovi, prezradila detaily z jeho života
  • Mary Trump si rozhovory rok tajne nahrávala, včera uverejnili americké médiá prepisy aj nahrávky
barry
SITA/AP Photo/Charles Rex Arbogast, File, TASR/AP Photo/Evan Vucci
  • Maryanne Trump Barry má 84 rokov a v rozhovore so svojou neterou, autorkou negatívnej knihy o Donaldovi Trumpovi, prezradila detaily z jeho života
  • Mary Trump si rozhovory rok tajne nahrávala, včera uverejnili americké médiá prepisy aj nahrávky

Denník Washington post získal a včera večer následne publikoval doposiaľ nezverejnenú nahrávku, v ktorej sestra súčasného amerického prezidenta a súčasne kandidáta na nového Mary Trump v telefonickom rozhovore so svojou neterou odhaľuje charakter svojho brata. Ten bol nahratý potajomky a Maryanne Trump Barry sa v ňom spovedala z pocitov, vzťahových, biznisových a politických praktík prezidenta. 

Mary Trump nedávno napísala o prezidentovi knihu. Tá rozpráva príbeh o tom, ako jej rodina vytvorila podľa nej najnebezpečnejšieho muža sveta.

Rozhovor sa Mary rozhodla zverejniť práve v čase, keď kniha vyšla. Dostávala totiž veľa otázok, ktoré sa týkali informačného zdroja odhalení o Trumpovi.

Nemá zľutovanie s rodinou

Je krutý a nemá žiadne princípy. V takom duchu sa nesú charakteristiky na adresu prezidenta, ktoré o ňom v jednej z nahrávok vyslovuje Maryanne Berry. Spomína na násilné oddeľovanie rodín na americko-mexickej hranici, kedy prezident nariadil v odtrhnúť deti migrantov od rodičov a rozmiestniť ich po krajine, v snahe zabrániť ich opätovnému spojeniu. 

A jeho následný príspevok na Twitteri o tom, čo sa na hranici dialo a aký je z toho smutný,“ uvádza Berry pre Washington Post. Je otvorená, používa invektívy ale aj nadávky. Z reakcií je cítiť veľkú mieru nenávisti a opovrhnutia.

Národné médiá žiadali o vyjadrenie aj Biely dom. 

„Každý deň príde niečo iné. Chýba mi môj brat. Pokračujem v tvrdej práci pre americký ľud.Nie všetci súhlasia s tým, čo robím, ale výsledky sú viditeľné. Naša krajina bude čoskoro silnejšia ako kedykoľvek predtým,“ písalo sa v odpovedi, ktorú prezident zaslal do redakcií. Pre vysvetlenie, Trump tu spomína na brata Roberta, ktorý pred niekoľkými dňami umrel. Chýba mu preto, lebo v roku 2016, keď z prezidentskej kampane vyšiel úspešne a porazil Baracka Obamu, Robert Trump bol jeho veľkou oporou. Teraz sa na svojich súrodencov už tak výrazne spoľahnúť nemôže.

S nahrávaním rozhovorov začala Mary Trump v roku 2018 a pokračovala až do roku 2019. Robila tak v snahe zdiskreditovať svojich rodinných príslušníkov, donútili ju k tomu spory o majetok. Napokon sa dozvedela oveľa viac, ako chcela. Potvrdil to je hovorca Chris Bastardi. 

zdroj: Rok 1990. Donald Trump máva členom Casino rezortu Trump Taj Mahal. Na fotografii spolu s rodičmi, Mary a Fredom, bratom Robertom a jeho manželkou. Sestra Maryanne Trump Barry sa nachádza vo fialovom kostýme vpravo. Foto: SITA/AP Photo/Charles Rex Arbogast, File

Washington Post vysvetľuje, že podľa amerických zákonov je úplne legálne robiť si zvukový záznam telefonického rozhovoru, pokiaľ s tým súhlasí aspoň jeden zo zúčastnených. 

Je to klamár

V nahrávkach Barry opisuje aj situácie, kedy sa prezident priživil na sláve svojej šikovnej sestry, ktorá je mimochodom uznávanou advokátkou. Keď sa Mary opýtala svojej tety na to, čo Donald Trump dosiahol sám, Barry odpovedala, že nevie. Následne dodala, že má za sebou päť bankrotov a k tým dospel úplne sám.

Jediné, čo podľa slov Trumpových chce Donald dosiahnuť, je oslniť svoju základňu. Na iných páky nemá. 

Nemá žiaden princípy, ani jeden. A ak by si bola nábožnou osobou, chcela by si pomôcť ľuďom, a nie robiť toto,“ hovorila dnes 84-ročná Maryanne Trump Barry svojej neteri.  Tá nedávno povedala, že jej strýko je falošný, nespôsobilý byť prezidentom a pokračovať vo funkcii a ona urobí všetko, čo bude v jej silách, aby zvíťazil Joe Biden. 

Zdroje: washingtonpost.com, businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech