Je to podpísané, Primark otvorí prvú predajňu na Slovensku. Vieme, kde to bude

  • V roku 2022 sa v našom hlavnom meste otvoria brány fast-fashion gigantu Primark
  • Predajňa s rozlohou 3 660 m2 sa má rozkladať na dvoch podlažiach
Primark
Ilustračný obrázok (wikimedia)
  • V roku 2022 sa v našom hlavnom meste otvoria brány fast-fashion gigantu Primark
  • Predajňa s rozlohou 3 660 m2 sa má rozkladať na dvoch podlažiach

Milovaný lovebrand všetkých Slovákov je tu. Túto informáciu ako prvé priniesli Hospodárske noviny. Do Primarku tak už čoskoro nebudeš musieť chodiť na nákupy do Viedne ako kedysi.

Írsky módny reťazec preslávený dostupnou fast-fashion, doplnkami, obuvou či bytovými doplnkami hlásil príchod na slovenský trh už pred 7 rokmi. Až teraz však svoje zámery difinitívne potvrdili a tak môžeš očakávať, ako hovorí slogan – úžasnú módu za úžasné ceny – už aj v Bratislave. Stane sa tak v roku 2022 a prvá predajňa vyrastie v nákupnom centre Eurovea.

Je to definitívne, zmluva je podpísaná

Nájomnú zmluvu už obchodný reťazec Primark podpísal a predajňa bude súčasťou pripravovaného rozšírenia nákupnej zóny Eurovea. Predajňa s rozlohou 3 660 m2  sa má rozkladať na dvoch podlažiach.

zdroj: Wikimedia

Primark dlhšie hľadal vhodné priestory pre svoju prvú obchodnú prevádzku na Slovensku a sme radi, že náš prvý obchod otvoríme v tomto etablovanom a modernom nákupnom centre,“ hovorí Jose Luis Martinez de Larramendi, maloobchodný riaditeľ Primarku pre USA a región strednej a východnej  Európy.

Slovenský trh je už v rámci strednej a východnej Európy štvrtý v poradí, kam sa Primark rozhodol vstúpiť. Svoj prvý obchod v regióne otvorili len nedávno, v júni tohto roku, a to v slovinskej Ľubľane. Spoločnosť tiež oznámila plány na otvorenie prevádzok v roku 2020 v Poľsku a Českej republike. Slováci sa z tohto počinu tešia.

„Rozhodnutie módnej značky Primark znamená pre nás veľký  úspech a zároveň je to aj významný míľnik pre celý projekt rozšírenia. Som veľmi rád, že si pre vstup na slovenský trh vybral Primark práve náš rozrastajúci sa komplex. Je to prejav dôvery v náš projekt,“ povedal Peter Korbačka majiteľ Eurovea.

zdroj: Wikimedia

100 % udržateľná bavlna, aj tú už nájdeš v Primarku

Od roku 1969, kedy Primark vznikol v Dubline, nájdeš dnes vo svete už 370 predajní. Spoločnosť zamestnáva viac ako 75-tisíc ľudí. V jednej predajni nájdeš okolo 300-400 ľudí, ktorí presne vedia, čo majú robiť a sú školení na konkrétne funkcie.

Možno sa aj ty pýtaš, ako Primark dokáže poskytovať skvelé produkty za tak nízke ceny. Dôvodom je spôsob riadenia, ktorým sa líši od svojich konkurentov. Primark robí minimálny marketing a nepotrebuje žiadne veľké televízne reklamy. Predaj prebieha výlučne v predajniach, nemusia prevádzkovať online obchod ani dodávateľskú sieť. Najnovšie prišli s kolekciou, ktorá je vyrobená zo 100 % organickej bavlny. Dôvodom je rýchlo sa šíriaci a veľmi potrebný ekologický rozmer nielen vo fast-fashion reťazcoch. Preto sa aj Primark rozhodol promptne reagovať.

 

Zdroje: finweb.hnonline.sk, TS, Seesame

Najnovšie videá

Trendové videá