Je toto zatiaľ najlepšia reakcia na kontroverziu okolo Petra Sagana? 19-ročný Slovák vytvoril hru, ktorej cieľom je zhodiť Marka Cavendisha z bicykla

  • Hra Tourminator je vtipnou odpoveďou na diskvalifikáciu Petra Sagana z tohtoročnej Tour de France.
  • Hra Tourminator je vtipnou odpoveďou na diskvalifikáciu Petra Sagana z tohtoročnej Tour de France.

Ku diskvalifikácii Petra Sagana sa vyjadril snáď už každý. Od športových komentátorov, cez politikov a konšpirátorov až po všetkých krčmových štamgastov, ktorí ešte vládzu rozprávať. Názory sa rôznia, no drvivá väčšina sa nachádza niekde medzi „Sagan nemal byť diskvalifikovaný“ a „Mark Cavendish je antikrist maskovaný za cyklistu a treba ho upáliť“.

Tvorca mobilnej hry Tourminator, vystupujúci pod menom P&T Studio, je tiež presvedčený o tom, že rozhodcovia pri diskvalifikácii Sagana z TdF pochybili. No zároveň vyjadruje aj veľmi triezvy a športový názor na Marka Cavendisha. Namiesto preklínania mu praje skoré uzdravenie.

foto: independent.co.uk

Autor je totiž veľkým fanúšikom oboch športovcov a svojou hrou nechce zosmiešniť ani jedného z nich.

„Táto hra nebola vytvorená na to, aby sa niektorému z nich vysmievala alebo ho ponižovala. Pamätám si to, ako keby to bolo včera. V roku 2008 som ako desaťročný plakal pred telkou, lebo Mark Cavendish odstúpil z TdF po štyroch víťazných etapách, aby sa mohol koncentrovať na Olympiádu. Niekoľko rokov som pozeral iba jeho špurty. Potom, o niekoľko rokov neskôr, sa na cyklistické výslnie dostal Peter Sagan. Bol rovnakej národnosti ako ja a hneď po jeho prvých etapách na TdF som vedel, že som si našiel druhého favorita. Je jednoducho úžasné sledovať ich vzájomné zápasy pred cieľom,“ tvrdí tvorca v popise svojej hry.

screenshot: Google Play/Tourminator

Samotná hra je veľmi jednoduchá a je teda jasné, že v nej ide najmä o vyjadrenie nesúhlasu so Saganovou diskvalifikáciou. Jej cieľom je klikať dostatočne rýchlo na to, aby Cavendish pred cieľom spadol. Ak sa ti to podarí, dostaneš správu, že si síce vyhral ale bol si diskvalifikovaný.

„Táto hra nebola vytvorená na to, aby sa niektorému z nich vysmievala. Hraním tejto hry vyjadríte svoju podporu rýchlemu uzdraveniu Marka Cavendisha a taktiež svoj nesúhlas s nesprávnym rozhodnutím rozhodcov diskvalifikovať Petra Sagana,“ tvrdí tvorca v popise svojej hry.

Tourminator je zatiaľ dostupný iba na Android. Stiahnuť si ho môžeš TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech