Jeden z najväčších startup gigantov sveta stráca šéfa. Generálny riaditeľ WeWork odchádza

  • Z WeWork odchádza Adam Neumann, zakladateľ startupu
  • Podľa svojich slov ide o krok v najlepšom záujme spoločnosti
  • WeWork povedú dočasne dvaja šéfovia
BeFunky-collage (2)
WeWork
  • Z WeWork odchádza Adam Neumann, zakladateľ startupu
  • Podľa svojich slov ide o krok v najlepšom záujme spoločnosti
  • WeWork povedú dočasne dvaja šéfovia

Súčasný generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti WeWork odchádza. Stalo sa tak po nátlaku zo strany investorov, hlavne japonskej Soft Bank. Spoločnosť o tom informovala vo svojej tlačovej správe.

WeWork s materskou spoločnosťou WeCompany pred pár dňami ohlásila, že odkladá svoj vstup na burzu (IPO) a musí počkať pár mesiacov. Dôvodom mali byť obavy investorov o hodnote spoločnosti.

We Work bol ohodnotený na približne 47 miliárd amerických dolárov, aj keď sa hodnota predpokladala na úrovni približne 15. Po odklade svoho plánovaného vstupu na burzu začali investori tlačiť na Neumanna a jeho pôsobnosť vo firme.

„Aj keď spoločnosť nebola nikdy v lepšom stave, vysoká miera kontroly mojej osoby sa stala výrazná. Rozhodol som sa preto odstúpiť z vedenia spoločnosti ako CEO. Je to v najlepšom záujme našej firmy“ uviedol Adam Neuman.

Niektoré zdroje hovoria aj o tom, že IPO sa môže predĺžiť až na budúci rok.

V prvom polroku 2019 spoločnosť hospodárila so stratou vyše 690 miliónov dolárov pri tržbách 1,5 milardy. V súčasnosti môže byť odhadovaná hodnota spoločnosti okolo 10 miliárd dolárov, čo je oproti pôvodných 47 riadny skok.

„Adam je veľmi zriedkavý typ podnikateľa, ktorý má víziu a hnaciu silu vpred. Vytvoril jeden z najrýchlejšie rastúcich podnikov v histórii, za čo mu veľmi ďakujeme,“ chváli Neumana člen predstavenstva WeWork Lew Frankfort.

Za rok 2018 bola spoločnosť v strate 1,9 milardy dolárov pri tržbách 1,8 miliardy. Na začiatku roka sa WeWork premenoval a vytvoril novú značku We.

Hodnota na úrovni 10 milárd dolárov

Adam Neuman tesne pred plánovaným vstupom na burzu vybral zo spoločnosti 700-miliónov dolárov. Teraz na nátlak odchádza a dočasne budú spoločnosť riadiť dvaja predstavitela firmy. Neumanova hlasovacia sila stratí sedem hlasov. Z pôvodných 10 na 3.

Dočasným riaditeľom spoločnosti budú Sebastian Gunningham a Artie Minson. Obaja majú bohaté skúsenosti zo svetových firiem či z Amazonu, alebo z AOL.

Adam Neuman spoluzakladal WeWork so svojou ženou Rebekah a s architektom Miguelom McKelvey v roku 2010. Odvtedy spoločnsť expandovala do viac ako 528 oblastí v 29 krajinách.

Spoločnosť WeWork sa zameriava na prenájom kanelárií a coworkingových priestorov vo viac ako 77-ich mestách vo svete. Po celom svete má približne pol milióna členov. Od augusta 2018 získala WeWork 6 miliárd od japonskej banky Soft Bank.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech