To jediné, čo je dostatočne silné na to, aby si prekonal všetky životné prekážky

  • Predtým, ako tento článok zamietneš s tým, že sú to bludy, spýtaj sa sám seba, čo skutočne miluješ. Pretože vášeň ochabne.
photo-1464746133101-a2c3f88e0dd9
  • Predtým, ako tento článok zamietneš s tým, že sú to bludy, spýtaj sa sám seba, čo skutočne miluješ. Pretože vášeň ochabne.

Nie nadarmo sa píšu tisícky kníh na túto tému. Keď sa na niečom zhodne toľko múdrych hláv, niečo na tom predsa byť musí.

Odpoveď na všetky otázky je vraj láska. Prečo? Láska je tou najvyššou formou ľudskej motivácie. Nižšia motivácia, ako je napríklad hľadanie pôžitku, rozkoše, naplnenia, či vyhýbanie sa bolesti alebo trestu, sa ani len nemôžu porovnávať so silou lásky.

Pretože, keď miluješ, všetka pozornosť smeruje z teba na určitú osobu alebo vec. A keď niečo miluješ, toto niečo staviaš aj nad svoje potreby a si ochotný urobiť čokoľvek, len aby veci fungovali.

photo-1469460684636-7c3d8da2241e

Zmena je život

Hovorí sa, že keď chceš zlepšiť svoj život, musíš sa zmeniť ako osoba. A tento termín môže byť pre niektorých z nás mätúci, pretože túžba byť stále autentickým spôsobuje, že sa ľudia pohybujú v bludnom kruhu. Tvoja „napravená“ identita ti môže zabraňovať v duševnom raste. Tvoja identita nie je napravená. Ale môžeš sa zmeniť. Musíš sa zmeniť.

Keď niekoho skutočne miluješ, budeš tým, koho tá dotyčná osoba potrebuje. Vždy chceme byť pre nich tými, ktorých chcú a potrebujú. Meníme sa, robíme kompromisy, ale popri tom aj rastieme. Všetky tvoje myšlienky budú smerované k tejto osobe a jej šťastiu, nie tvojmu vlastnému.

Ak miluješ to, čo robíš, je to to isté. Začneš sa vzdelávať, aby si sa o probléme naučil viac, stretneš ľudí, s ktorými by si sa do reči možno nikdy nedal, získaš skúsenosti. Budeš tvrdo pracovať, zlyháš, budeš sa cítiť hlúpo a možno aj menejcenne, ale nevzdáš to. Pretože to  chceš to dosiahnuť.

Nie je to o tebe. Mnohí veria, že láska je namierená na niečo mimo nás. Ak sú veci stále iba o tebe, budeš sa trápiť nad tým, aké pocity v tebe ľudia, veci, zlyhania zanechávajú, ale nesústredíš sa na to, koľko dobra môžeš dať svetu.

Zabudni na seba a daj sa do práce. Staň sa tým, koho svet potrebuje. Iba tým, že sa oddáš niečomu inému miesto neustáleho zameriavania sa na seba samého, sa dopracuješ k zlepšeniu. Zamerať celé svoje ja, na niečo iné ako sám seba, je nádherný spôsob života.

photo-1464746133101-a2c3f88e0dd9

Uvedom si, kde si a pracuj na tom, kde chceš byť

Ak chceš lepší život ako ten, ktorý práve máš, musíš byť niekým iným, ako tým, kým práve si. Benjamin Disraeli povedal: „Človek nie je výtvorom okolností, to okolnosti sú výtvormi človeka.“

Tvoje okolnosti sú obrazom teba.

Takže ak sú tvoje vzťahy viac toxické ako naplňujúce, koho je to vina?
Ak si na tom s peniazmi úplne biedne, koho je to vina?
Ak neznášaš svoju prácu, koho je to vina?

Samozrejme, že nie všetko je také jednoznačné a týmito skutočnosťami sa skrýva mnoho ďalších faktorov, ktoré treba často brať do úvahy. Ale život sa obyčajne prispôsobuje tvojím štandardom. Takže pokiaľ sa nezmeníš ty sám, tvoje okolnosti sa nezmenia určite.

Jednoducho povedané: Nebudeš žiť svoje sny, pokiaľ sa nestaneš človekom, ktorý tieto sny vytvára. Miluješ dosť na to, aby sa stal tým človekom, ktorým sa stať chceš? Pretože láska je jediná vec, ktorá je dosť silná na to, aby si prekonal všetky prekážky, ktoré ťa doteraz nepustili ďalej.

Namiesto toho, aby si sa strachoval o niečo, k čomu možno pociťuješ iba vášeň, sa sústreď na to, v čo veríš. Naučíš sa milovať veci, ktorým veríš, a do ktorých si vložil toľko energie. Veď to poznáš. Ak sa odovzdáš druhej osobe, túto osobu miluješ. Ak pracuješ na ťažkom projekte, tento projekt miluješ a považuješ ho za svoj. Láska pochádza z práce. Nie je to pocit. Je to precítená akcia. Čo miluješ ty?

 

Zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie a použitých fotografií: unsplash.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK