Jedinečný šperk za 1 500 000 eur oddnes nájdeš na Slovensku. Patrí medzi najvyhľadávanejšie na svete

  • Slovensko sa v týchto dňoch dočkalo veľkej pocty
  • Do Bratislavy dorazil šperk, ktorý obdivujú aj tie najvýznamnejšie kapacity zo šperkárskeho priemyslu
  • Ide o klenot Maxima, ktorý je vyvrcholením približne 120-ročnej histórie chovu perál
HALADA
  • Slovensko sa v týchto dňoch dočkalo veľkej pocty
  • Do Bratislavy dorazil šperk, ktorý obdivujú aj tie najvýznamnejšie kapacity zo šperkárskeho priemyslu
  • Ide o klenot Maxima, ktorý je vyvrcholením približne 120-ročnej histórie chovu perál

Perlový náhrdelník Maxima spája výnimočnosť a bezkonkurenčnú krásu. Jeho hodnota je vyčíslená na 1 500 000 eur. Pôsobivý perlový náhrdelník kombinuje niekoľko superlatívov: dokonale okrúhle perly z južného Pacifiku, ktoré sa môžu pýšiť ohromujúcim priemerom 18 až 20 milimetrov.

Ich lesk dokonca získal perlový rating AAA, čo je pre túto veľkosť veľmi vzácne. Ich povrch je prakticky bezchybný a jemný, má bielo-ružový lesk, ktorý obklopuje perleť a patrí tak medzi najvyhľadávanejší na svete.

zdroj: HALADA

Maxima k nám na Slovensko príde v rámci perlových dní, ktoré sa u nás budú konať od 28.9. do 2.10. v Halada v Avione. Počas perlových dní bude v Bratislave vystavených viac ako 700 perlových šperkov, na svoje si tak príde každý nadšenec perál. Ich cena začína na 170 eurách, no v predaji bude aj kúsok za takmer 43 000 eur.

„Halada butiky v Česku a na Slovensku zastupujú svetové klenotnícke značky, a práve vďaka exkluzívnemu zastúpeniu značky Gellner máme možnosť u nás v Bratislave vidieť túto svetovú raritu. Rast perál tejto veľkosti trvá roky a ďalšie roky, kým sa vyskladá náhrdelník ako Maxima. Je to pre nás česť a veľká zodpovednosť, lebo tento náhrdelník vyhľadávajú nadšenci z celého sveta,“ objasnila pre Startitup Magdaléna Šebestová z butiku Halada.

zdroj: HALADA

Pridanú hodnotu a sofistikovanosť úchvatným kultivovaným perlám dodávajú tri guličky obsahujúce 630 trblietavých briliantov najvyššej kvality s celkovou hmotnosťou viac ako 20 karátov.

Každá z týchto nádherných perál je skutočnou vzácnosťou a práve vďaka nim sa stáva náhrdelník jedinečným. Dvadsaťjeden perál, ktoré tento skvost tvoria, sú vyvrcholením približne 120-ročnej histórie chovu perál.

Na to, aby bolo možné nájsť jednotlivé klenoty mora, vďaka ktorým dnes môže Maxima žiariť, bolo potrebných niekoľko rokov ich zbierania. Tieto guľaté klenoty pochádzajú z prémiovej farmy Clipper Pearls, ktorú vlastní skúsený pestovateľ perál Rosario Autore. Vyživuje a stará sa o svoje citlivé perlové ustrice v čistých vodách Quandong Point, tri kilometre od austrálskeho pobrežia. Tie patria k druhu Pinctada maxima, najväčšiemu z ich rodu, v ktorých trblietavé „kráľovné perál“ dozrievajú.

zdroj: HALADA

Korálový útes Quandong Point – ktorého teplé, čisté a na živiny bohaté vody vytvárajú ideálne prostredie pre citlivých morských obyvateľov – je prirodzeným prostredím týchto ustríc. Vďaka tunajšiemu chránenému ekologickému systému a starostlivosti, ktorú Rosario Autore svojim perlám venuje, bolo možné tieto nádherné skvosty pre náhrdelník Maxima z južného Pacifiku zbierať.

zdroj: HALADA

Zásadná bola aj úctyhodná trpezlivosť, skúsenosť a šťastie, ktoré vyústili do zberu 21 takto veľkých a kvalitných perál, ktoré v skutku stáli za všetku námahu, pretože 46-centimetrový náhrdelník je unikátnou svetovou senzáciou. V tejto chvíli je pýchou a radosťou Jörga Gellnera, perlového nadšenca, ktorému priateľ a partner Rosario Autore svoj cenný poklad predal a ktorý s nadšením vyhlásil:

„Je mi cťou, že môžem vlastniť a ponúkať toto majstrovské dielo.“ Náhrdelník Maxima je majestátnym a jedinečným darom prírody, ktorý obdivujú priaznivci perál z celého sveta. Značka Halada je výhradným zástupcom šperkov Gellner. 

Zdroj: HALADA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá