Jedna z najobľúbenejších hier všetkých čias sa vracia. Privítaj Worms 2020

  • Nie jeden z nás zrejme už premýšľal na tým, aké by to bolo zahrať si počítačovú hru, ktorú sme v mladosti hrávali na dennej báze, no už dávno sme ju vymenili za niečo nové
  • Takouto hrou môže byť aj svojho času veľmi populárna hra plná červíkov, nesúca názov Worms
team17.com
  • Nie jeden z nás zrejme už premýšľal na tým, aké by to bolo zahrať si počítačovú hru, ktorú sme v mladosti hrávali na dennej báze, no už dávno sme ju vymenili za niečo nové
  • Takouto hrou môže byť aj svojho času veľmi populárna hra plná červíkov, nesúca názov Worms

Nebudeme preháňať, ak ju označíme za jednu z najobľúbenejších hier vôbec. Vývojárske štúdio Team 17, ktoré k hre vlastní licenciu, sa tento rok rozhodlo potešiť všetkých svojich fanúšikov. Zrejme už o pár mesiacov sa dočkáme novej série Worms 2020.

Vezmi si Panzerfaust a vyskoč na svoje ovečky, červíky sa v roku 2020 vrátia v podobe, v akej si ich ešte nevidel,“ píše sa v oznamovacom tweete vývojárskeho štúdia, ktorý dodáva: Nové červíky, nové herné možnosti.

Sériu Worms pravdepodobne pozná každý, kto sa o hry aspoň trochu zaujímal. V hre hrajú hlavnú rolu ozbrojení kreslení červíci, ktorí môžu ničiť krajinu, alebo vzájomne na seba útočiť. Hry sú veľmi obľúbené, zvlášť vďaka WormNetu (hranie na sieti).

Prvé boje s červami sa objavili už v roku 1995 a séria oslávila svoj vrchol popularity okolo roku 2000, keď sa na trh dostali aj Worms Armageddon a Worms World Party. Nedá sa skryť, že tu hovoríme o jednej z najznámejších a najrozsiahlejších sérií hier. V priebehu rokov urobila niekoľko desiatok zmien. Posledná novinka” pochádza z roku 2016.

Herní vývojári mali počas svojej tvorby lepšie, ale aj horšie nápady, za ktoré si od skalných fanúšikov odniesli aj kritiku. Naozaj veľa pripomienok vzniesla najmä otázka perspektívy, a teda či by mali byť hry 2D, 2.5 D alebo 3D.

V týchto dňoch síce ešte nevieme, čo môžno očakávať od Worms 2020. Isté však je, že o záujem hra nebude mať núdzu. Na jednej strane teaser na hru odkazuje na črty minulosti, na strane druhej sľubuje nové spôsoby hrania. Aj otázka perspektívy zostáva naďalej otvorená. Ani nevieme, aké hardvérové ​​platformy boli vybrané tentoraz. Keďže sa však premiéra plánuje na tento rok, mali by sa čoskoro objaviť podrobnejšie informácie.

Zíde sa spomenúť, že už pred pár rokmi bolo vydaných niekoľko vedľajších titulov s menom Worms. Tie však majú s pôvodnou hrou spoločné len meno a pár hlavných znakov (červíci, bazuka atď.). Za všetky môžeme spomenúť napr. Worms Pinball (1999) a Worms Blast (2002). Fanúšikmi Worms boli vyrobené aj ďalšie vedlajšie  hry napríklad Worms Breakout a Worms Breakout 2, ktoré boli uverejnené aj na oficiálnych stránkach Worms Armageddon.

Zdroj: twitter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech