Jedna z naočakávanejších noviniek je odhalená, svet konečne pozná nové BMW Z4

  • Fanúšikovia automobilov sa dočkali jednej z najočakávanejších noviniek tohto mesiaca
  • Je ňou roadster BMW Z4
  • Do predaja príde na jar v roku 2019
b
topgear.com
  • Fanúšikovia automobilov sa dočkali jednej z najočakávanejších noviniek tohto mesiaca
  • Je ňou roadster BMW Z4
  • Do predaja príde na jar v roku 2019

Je dobrou správou, že táto novinka nesie štylistické prvky konceptu – má jeho masku aj svetlá, zostal aj zaujímavý zadný nárazník, štíhle zadné lampy a veľký difúzor s dvomi koncovkami výfuku.

BMW Z4 Roadster má rovnako ako predchodcovia dlhú prednú kapotu, krátky zadok a len minimálne previsy karosérie. Blatníky sú svalnaté, bavia nás taktiež veľké výduchy. Atraktívne sa na fotkách zdajú byť aj všetky ostré línie a päťlúčové kolesá.

Naozajstným odhalením je však interiér auta. Niektorí budú možno sklamaní, že nové BMW Z4 má palubnú dosku a prístroje inšpirované high-tech modelom 8 Coupe a nie klasické budíky. Avšak dizajnéri BMW odviedli naozaj dobrú prácu. Palubná doska je štíhla, dynamická a v najmodernejším minimalistickom duchu. Všimni si taktiež kovové obloženia, bezdrôtovú nabíjačku, kovové pedále a jednoduché ovládanie.

Cieľom vývojárov bolo postaviť agilnejšie, presnejšie a rýchlejšie reagujúci roadster než v minulosti, u ktorého je však zachovaný dostatočný komfort. Aj z tohto dôvodu Z4 dostane ľahšiu konštrukciu (zdieľanú s nadchádzajúcou Toyotou Supra), ktorá bude vážiť o 50 kg menej ako u predchodcu.

BMW Z4 sa začne predávať v roku 2019 hneď s niekoľkými motormi a automobilka už potvrdila, že verzia M40i bude mať nový šesťvalcový motor, ktorý je „extrémne výkonný“. Uvidíme. My vieme, že v ňom bude aj turbodiesel 3,0 l s dvojitým preplňovaním a výkonom 380 koní. A zatiaľ, čo ostatné motorizácie zatiaľ zahaľuje rúško tajomstva, tak BMW potvrdilo, že Z4 bude mať športový zadný diferenciál, a že v ponuke bude hneď od začiatku aj prevedenie so zníženým podvozkom a elektronicky ovládanými tlmičmi.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech