Jedno z najlepších slovenských vinárstiev prinieslo revolučnú službu: Keď chceme zmenu, musíme začať tým, čo robíme

  • Stovky fliaš od vína končia na smetisku po jedinom použití
  • Vinárstvo Bažalík sa s tým rozhodlo skončiť, majú revolučné reusovateľné sklenené fľaše
  • Zaplatíš za ňu len dve eurá a prinesú ti ju priamo domov
  • Stovky fliaš od vína končia na smetisku po jedinom použití
  • Vinárstvo Bažalík sa s tým rozhodlo skončiť, majú revolučné reusovateľné sklenené fľaše
  • Zaplatíš za ňu len dve eurá a prinesú ti ju priamo domov

Jedno z najlepších slovenských vinárstiev ti prináša revolučné fľaše. Hlavným majstrom vinohradu je Michal Bažalík, ktorý tento odbor aj vyštudoval.

Okrem výroby vína však celá rodina dbá na udržateľnosť, ekológiu a recykláciu. Nové znovu použiteľné sklenené fľaše z produkcie Bažalík sú v obehu už teraz.

„Vždy, keď chodím na z berný dvor a vyhadzujem množstvo prázdnych fliaš, mi príde ľúto, že toľko energie musíme vynaložiť na to, aby sa fľaša znovu zrecyklovala. Povedal som si, že ich skúsime začať znovu používať.“

„Bez obalu“ nie je iba produkt, ale celá služba

Okrem kvalitných a na prvý pohľad dizajnovo čistých sklenených fliaš sa vinárstvo rozhodlo ponúknuť k nim aj službu. Vďaka nej bude kruh uzavretý, fľaše sa dostanú do rúk ich výrobcu a z peknej myšlienky sa stane plne funkčná a praktická súčasť našich životov.

„Celý produkt ‚bez obalu’ má byť nie len vratný obal, ale najmä funkčná služba, pri ktorej víno ľuďom doručíme a zároveň vyzdvihneme prázdne fľaše. Aby si ľudia v blízkom okolí (cca do 30 km) mohli vychutnávať naše víno v najlepšej kvalite, a pritom nevznikal zbytočný odpad. Je to fľaša uzavretá špeciálnym uzáverom Vinolok, ktorý sa dá znovu a znovu použiť.“

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Michal a Slávka Bažalíkovci (@vinobazalik)

Ak ti napadlo, že by víno v takto istenej fľaši mohlo strácať arómu či pokaziť sa, Michal ubezpečuje, že sa tak nestane. Korok mu nechýba a spomínaný typ zátky už vinárstva využívajú v celom svete.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Vinárstvo Bažalík

'

Najnovšie