Jedno z najobľúbenejších bratislavských miest sa dočká rekonštrukcie. Obnova bufetu zhltne 250 000 eur

  • Partizánska lúka sa bude môcť o chvíľu pýšiť moderným bufetom
  • Rekonštrukcia bude stáť 250-tisíc eur
Metropolitný inštitút Bratislavy/ Živé miesta
  • Partizánska lúka sa bude môcť o chvíľu pýšiť moderným bufetom
  • Rekonštrukcia bude stáť 250-tisíc eur

Bufet na Partizánskej lúke v bratislavskom lesoparku zrekonštruujú za takmer 250-tisíc eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), v ktorom Mestské lesy v Bratislave (MLB) hľadajú dodávateľa stavebných prác.

Predmetom zákazky Bufet na Partizánskej lúke – rekonštrukcia sú stavebné práce v rozsahu prác a dodávok podľa projektovej dokumentácie a zmluvných podmienok,“ uvádza sa v oznámení. Predpokladaná hodnota zákazky je 245 682 eur bez DPH a termín na predkladanie ponúk do verejnej súťaže je do 20. októbra.

Bufet na úrovni

Rekonštrukcia je súčasťou iniciatívy hlavného mesta a Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB) Živé miesta, v rámci ktorých zlepšujú kvalitu ciest, chodníkov a verejných priestorov.

Partizánska lúka patrí medzi najnavštevovanejšie prírodné areály v Bratislave. Obnova bufetu, ktorý je súčasťou samotného amfiteátra, pomôže lepšej prevádzke a nový altán kruhového tvaru poskytne väčšiu ochranu proti dažďu a zároveň zvýši pôvodnú kapacitu vonkajšieho posedenia pri bufete. Konštrukcia v červenej farbe je odkazom na priľahlú dominantu – Červený most,“ uvádza MIB na webovej stránke Živé miesta spolu s vizualizáciou budúcej podoby bufetu.

Živé miesta

Počas tohto roka tak budú predstavené viaceré projekty týkajúce sa úprav a obnovy verejných priestranstiev v Bratislave. Odhalené by mali byť aj ďalšie Princípy a štandardy. Tie sa budú venovať výsadbe zelene, prístreškom na zastávkam MHD. Práve spomínaná zeleň by mala brať ohľad na dopady klimatickej krízy.

Magistrát v tomto roku predstaví napríklad podobu komplexnej rekonštrukcie celistvého priestoru Živé námestie, ktoré tvoria spolu Kamenné námestie, Námestie SNP a Námestie Nežnej revolúcie. Ďalšou ohlásenou lokalitou sú aj oddychové plató Staromestská a hradby, kúpalisko Krasňany, zónu Zochova alebo promenádu Devín. 

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá