21 jednoduchých zmien, ktoré ti pomôžu stať sa lepším človekom už dnes

  • Každý z nás pozná ten pocit: „Chcem niečo nové, chcem zmeniť svoj život. Od zajtra. Od zajtra už naozaj začnem!“ Začať cvičiť, zmeniť stravu, obmedziť televíziu, naučiť sa nový jazyk
  • Tu je zoznam 21 vecí, ktoré ti pomôže na ceste za lepšou verziou tvojho ja. Vyber si 2 až 5 z nich, praktizuj ich každý deň počas nasledujúcich 30 dní. Hneď ako si jednu z nich osvojíš, vyber miesto nej ďalšiu a pokračuj ďalší mesiac až kým nevystriedaš všetkých 21
úsmev
Startitup
  • Každý z nás pozná ten pocit: „Chcem niečo nové, chcem zmeniť svoj život. Od zajtra. Od zajtra už naozaj začnem!“ Začať cvičiť, zmeniť stravu, obmedziť televíziu, naučiť sa nový jazyk
  • Tu je zoznam 21 vecí, ktoré ti pomôže na ceste za lepšou verziou tvojho ja. Vyber si 2 až 5 z nich, praktizuj ich každý deň počas nasledujúcich 30 dní. Hneď ako si jednu z nich osvojíš, vyber miesto nej ďalšiu a pokračuj ďalší mesiac až kým nevystriedaš všetkých 21

 

Používaj slová, ktoré vyvolajú šťastie.

Väčšinou, keď padne otázka: „Ako sa máš?“, odpoveď znie rovnako: „Dobre“ alebo „Fajn“. Čo keby si sa skúsil zamyslieť. Ak máš rodinu, ktorá je zdravá, ak si sám zdravý, ak žiješ v pokojnej krajine, bez teroristických útokov, netrpíš chudobou ani hladom, prečo neodpovedať: „Mám sa úžasne, priam báječne!“ Nemusíš sa mať lepšie ako ostatní, všetko je to o správnom postoji k tvojej situácii a vtedy môžeš vyzerať 20-krát šťastnejší. Tým rozveselíš aj ľudí okolo seba. Stráv ďalších 30 dní používaním slov, ktoré vyvolajú úsmev.

Skús každý deň niečo nové.

To kvantum vecí, ktoré sa dajú skúšať, je nespočetné. Môže to byť úplne nová dlhodobá aktivita alebo len prehovorenie pár slov s cudzincom. Choď do hvezdárne, na turistiku, na laser-game, ochutnaj morské plody, exotické ovocie, kúp si letenku do Arménska, zbieraj PET štuplíky, zahraj si s priateľmi spoločenské hry, pomôž mame uvariť lekvár a zavariť uhorky.

Nauč sa nové zručnosti.

Hrať na gitaru, cvičiť jogu, používať posunkovú reč, otvoriť víno na 10 spôsobov. Staneš sa všeumelcom. Už dávno nie je zaujímavý školský čistý jednotkár. To, že červenoočko je jednobunkový organizmus, asi nikomu, nikdy a k ničomu nepomohlo.

Správaj sa ku každému zdvorilo, aj k tomu, kto je k tebe drzý.

Byť milý k niekomu, koho nemáš rád, neznamená, že si falošný. Znamená to, že si natoľko vyspelý, že dokážeš kontrolovať svoje emócie. Chovaj v sebe rešpekt a dobrosrdečnosť k ostatným. Nie preto, že sú dôležití ale preto, že ty si!

Koncentruj sa, aby si bol pozitívny za každých okolností.

Skutoční víťazi v živote sú práve kultivovaní optimisti. Majú schopnosť spravovať svoje šťastie, nezáleží pri akej situácii. Snaž sa nájsť spôsob, ako vkladať do vecí optimistický šmrnc. Vedz, že zlyhanie je len priestor pre zlepšovanie. Tak aký ten pohár vidíš ty? Poloplný, či poloprázdny?

Vyhodnocuj situácie, ktoré sa okolo teba odohrávajú.

Učíš sa celý život. Skús sa učiť zo správania ľudí okolo teba, z toho, ako vystupujú, rozprávajú, akú majú mimiku či gestiku. Má ruky prekrížené, špičky namierené k tebe, pri rozhovore? Skús popremýšľať, prečo ľudia zívajú, keď rozprávaš. Nerozprávaš až príliš veľa? A prečo si vtedy nedostal tú prácu? Prečo tento vzťah nefunguje? Všetko je lekcia a stačí sa sebakriticky zamyslieť, či neexistuje priestor, kde sa môžeš zlepšiť.

Vychutnávaj si, čo sa práve deje.

Každý okamih je neopakovateľný. Celý život vedie práve k tomuto momentu. Je jedno, či si doma, v práci či na pláži v Karibiku. Žiješ práve tu a práve teraz. Už nie je včera, ešte nie je zajtra. Opýtaj sa sám seba, koľko zo svojho života si prežil. Koncentruj sa menej na: „Toto musím urobiť!“ a viac na: „Takto to musí byť!“.

Zbav sa jednej veci každý deň počas nasledujúceho mesiaca.

Rozhliadni sa po priestore, v ktorom práve si. Koľko vecí je nepotrebných, zbytočných, takých, ktoré len zaberajú miesto? Áno, toto máš z toho rande, tieto CD si počúval keď fičal O-zone, táto rozbitá matrioška je po starej mame, toto tričko si ešte oblečiem, toto pero ešte rozpíšem. Really? Zbav sa toho! Môže to byť ťažké ale v konečnom dôsledku si upratuješ zároveň aj vo svojich myšlienkach.

Vytvor niečo úplne nové.

Kreativita je proces nenahraditeľný. Niekto v tvojom okolí má sviatok? Vytvor niečo vlastnoručne. Zober krabicu, oblep ju modrým krepovým papierom, použi alobal a vytvor vesmírnu loď plachtiacu vesmírom. Dostal niekto psíka? Zober vŕtačku, dosky, postav búdu. Tvorením dávaš priestor svojej fantázii a návratu do bezstarostných detských čias.

Nevyslov žiadnu lož.

Schválne, mesiac bez klamania. Kto to dá? Je to ťažšie, než sa zdá.

Prečítaj aspoň jednu kapitolu z dobrej knihy každý deň.

I keď sa dostávajú do popredia e-booky, papierová verzia snáď nikdy nezmizne a klasické čítanie ostane samozrejmosťou.

Zbav sa 3 zlých zvykov.

Hádaš sa so súrodencami? Ješ priveľa jedla z fastfood-ov? Hráš sa hry na telefóne? Obhrýzaš si nechty? Fajčíš? Vyber si 3 a do mesiaca sa ich zbav. Nie postupne. Radikálne! Zo dňa na deň!

Stanov si dlhodobý cieľ a makaj na ňom hodinu denne.

Krok za krokom. Niečo, čo si sa nenaučil v škole. Niečo, čo si chcel vedieť už dávno.

Zobúdzaj sa o 30 minút skorej.

Nebudeš musieť behať hore-dole, ponáhľať sa a stresovať ako narušený človek. Život ako pohodička talianskeho maliara.

Každé ráno si pozri alebo prečítaj niečo, čo ťa inšpiruje.

Môže to byť motivačné video, výroky alebo stránka StartItUp. Namotivuj sa ešte pred odchodom z domu.

Každý deň urob niečo, čo ťa rozosmeje.

Spomeň si na obľúbený vtip, zábavnú spomienku, zapni si kompilácie zábavných videí. Smiech dokonca podporuje lepšie trávenie, čiže odteraz po jedle dávka smiechu ako dezert!

Čeľ strachu. Prekonávaj svoje fóbie a obavy tým, že ich budeš konfrontovať.

Chyť pavúka, skoč bunjee-jumping. Po svojom prekonaní možno zistíš, že ten strach bol iracionálny a zbytočne ti narúšal bežný život. Takže terapia šokom. Ideš!

Uvar si úplne iné, zdravé jedlo, ako si si zvykol variť doteraz.

Varenie je zábava, relax a potešíš tým sám seba. Vykašli sa na reštaurácie a tie peniaze miň na nákup potravín. Muži majú radi ženy, ktoré varia a takisto, ženy majú rady mužov, ktorí varia. Darmo, láska išla, ide a vždy pôjde cez žalúdok.

Každý večer si v hlave 10 minút premietaj pozitívne udalosti uplynulého dňa.

Aj tie najmenšie udalosti, ktoré sa udiali, stoja za povšimnutie. Veľakrát si neuvedomujeme, koľko málo stačí ku šťastiu a berieme mnohé veci ako samozrejmosť.

Zavolaj ľuďom, s ktorými už dlho nie si v kontakte.

Nevieme sa zastaviť, neustále sa za niečím naháňame, zabúdame sa svojich priateľov, dokonca na rodinu. Zastav sa a pomysli na ľudí, ktorých si už dlho nevidel.

Cvič aspoň 30 minút denne.

Pohyb spolu so správnou stravou pomáha k čistej mysli, čiže aj k fyzickému aj k psychickému zdraviu.

Zdroj: Interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech