Jeff Bezos dokraľoval. Najbohatším človekom na svete je oficiálne Elon Musk

  • Majetok Elona Muska atakoval hranicu 191 miliárd dolárov
  • Jeff Bezos má „iba“ 184 miliárd
bezos musk
Filckr /TASR - AP Photo/Jae C. Hong
  • Majetok Elona Muska atakoval hranicu 191 miliárd dolárov
  • Jeff Bezos má „iba“ 184 miliárd

Šéf firmy Tesla Elon Musk sa stal najbohatším človekom na svete. Jeho majetok presiahol 185 miliárd dolárov, v jednom momente až 191 miliárd. Stalo sa tak po tom, čo vo štvrtok stúpli akcie Tesly, informuje spravodajský portál agentúry Bloomberg.

Musk, ktorý je tiež spoluzakladateľom firmy SpaceX, tak o prvenstvo obral zakladateľa spoločnosti Amazon Jeffa Bezosa. Ten sa držal prvenstvo od roku 2017. Rok 2020 bol pre Elona Muska mimoriadne úspešný, takto pred rokom bol až na 35. mieste.

Šéf Tesly reagoval na správu o tom, že je najbohatší na svete spôsobom sebe vlastným, na sociálnej sieti Twitter pri príspevku uviedol „aké zvláštne“ a následne „nuž, späť do práce“.

Hodnota automobilky Tesla tento rok stúpla, pričom v stredu jej trhová hodnota dosiahla po prvý raz 700 miliárd. To je viac ako majú automobilky Toyota, Volkswagen, Hyundai, GM a Ford dohromady.

Počas detstva ho šikanovali, dnes je 2. najbohatším človekom a najväčším vizionárom 21. storočia. Toto je príbeh Elona Muska

Elon Musk pochádza z Juhoafrickej republiky. Preslávil sa najmä založením spoločnosti PayPal. Neskôr založil automobilku Tesla, ktorá sa postarala o jeho raketový vzostup po rebríčku miliardárov. Okrem toho Založil aj SpaceX a The Boring company, ktorá predáva hračku, ktorá „absolútne nie je plameňomet“. Musk je známy aj svojimi kontroverznými názormi. Verí, že ľudstvo žije v akomsi Matrixe a tiež sa pridáva k spochybňovačom pandémie koronavírusu. Za sebou má niekoľko manželstiev a má viacero detí. To najmladšie, ktoré má s hudobníčkou Grimes, sa volá X Æ A-12.

Zdroje: SITA, Bloomberg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech