Jeff Bezos je tak „nechutne“ bohatý, že si to ľudia nevedia ani predstaviť. Preto vznikla táto pútavá vizualizácia

  • Všetci vieme, že Jeff Bezos je naozaj bohatý
  • Nie všetci sme však schopní si veľkosť jeho bohatstva predstaviť
  • Mladý vývojar Matt Korostoff preto ľuďom predstavil užitočnú pomôcť
  • Tá má ľuďom pomôcť lepšie pochopiť aj nerovnomerné rozdelenie bohatstva vo svete
sana (1)
TASR/AP/Pexels
  • Všetci vieme, že Jeff Bezos je naozaj bohatý
  • Nie všetci sme však schopní si veľkosť jeho bohatstva predstaviť
  • Mladý vývojar Matt Korostoff preto ľuďom predstavil užitočnú pomôcť
  • Tá má ľuďom pomôcť lepšie pochopiť aj nerovnomerné rozdelenie bohatstva vo svete

Zakladateľ Amazonu dosiahol vo svojom živote také štádium, že bežní ľudia si jednoducho nevedia veľkosť jeho bohatstva ani predstaviť. Napomôcť v lepšom pochopení, či skôr predstavení si majetku najbohatšieho muža sveta, by ti mala táto vizualizácia, ktorú si všimol napríklad aj The Verge

Každý pixel vo vizualizácii údajov týkajúcich sa Bezosovho bohatsva predstavuje 1000 dolárov. Za touto pomôckou stojí webový vývojár Matt Korostoff. Nie je to pritom prvá jeho vizualizácia, ktorá sa snaží ukázať extrémny nepomer prerozdelenia bohatstva vo svete. Mattov výtvor patrí medzi jedno z najjednoduchších a najvýraznejších počinov v tomto smere. 

Zahŕňa tiež pozoruhodný fakt, že 400 najbohatších Američanov, ktorí vlastnia 2,96 bilióna dolárov, čo je viac ako tých najchudobnejších 60 percent v krajine, by sa mohlo pohodlne zmestiť do jediného lietadla 747.

Väčšina Američanov chce rovnomernejšie rozdelenie bohatstva. Nie vždy však chápu, ako bohatí sú bohatí. Takéto vizualizácie údajov, ktoré ukazujú, ako by bohatstvo 0,001 % mohlo riešiť mnohé z najnaliehavejších humanitárnych výziev sveta, predstavujú nástroje, ktoré pomáhajú preklenúť túto priepasť. 

Predbehol aj šéfa Facebooku

Jeff Bezos je momentálne dokonca dvakrát tak bohatý ako generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg. Majetok Bezosa od začiatku tohto roka vzrástol a v súčasnosti  jeho čisté imanie predstavuje približne 140 miliárd dolárov.

V rebríčku Bloomberg Billionaires Index, ide o dvojnásobok hodnoty majetku Zuckerberga, ktorý sa môže pochváliť 70-timi miliardami dolárov. Bezos je jedným z mála miliardárov, ktorého bohatstvo od začiatku pandémie COVID-19 narastá. V tomto pre väčšinu neľahkom období však zaznamenal nárast majetku aj Elon Musk.

Bezosovi od začiatku roku 2020 vzrástol majetok o neuveriteľných 25 miliárd dolárov, čo z neho robí najbohatšieho človeka na svete. Na konte” má o 35 miliárd dolárov viac ako Bill Gates. V zozname 100 najbohatších ľudí sveta podľa Bloomberg Billionaires Index sa Zuckerberg zaradil na piate miesto. Čistý majetok generálneho riaditeľa Facebooku od začiatku roku 2020 klesol o 8,4 miliárd dolárov.

Zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech