Jeff Bezos si kúpil novú rezidenciu. Výškou sumy pokoril rekord v Los Angeles

  • Rezidenciu kúpil od mediálneho magnáta Davida Geffena za 165 miliónov dolárov
  • Doterajší rekord za rezidenčnú nehnuteľnosť v Los Angeles bol vytvorený Lachlanom Murdochom
TASR
TASR
  • Rezidenciu kúpil od mediálneho magnáta Davida Geffena za 165 miliónov dolárov
  • Doterajší rekord za rezidenčnú nehnuteľnosť v Los Angeles bol vytvorený Lachlanom Murdochom

Jeff Bezos, zakladateľ a riaditeľ internetového obchodu Amazon, kúpil od mediálneho magnáta Davida Geffena za 165 miliónov dolárov Warnerovu rezidenciu v Beverly Hills v Spojených štátoch, informuje ČTK.

S odvolaním sa na osoby oboznámené s transakciou to v stredu napísal denník The Wall Street Journal, ktorý poznamenal, že je to najdrahší nákup rezidenčnej nehnuteľnosti v regióne Los Angeles. Bezos je podľa rebríčka magazínu Forbes so 131 miliardami dolárov najbohatším človekom na svete.

Len prednedávnom navyše vďaka prudkému nárastu akcií Amazonu o približne 12% si Bezos k svojmu majetku pripísal ďalších približne 13 miliárd dolárov. Zaujímavosťou je, že túto hodnotu získal len za približne 15 minút. Najbohatší človek si tak znova vylepšil svoje postavenie v rebríčku, keďže na druhom mieste je Bill Gates, ktorého majetok odhadujú na približne 96 miliárd dolárov.

Čítaj viac TU>>Jeff Bezos si za 15 minút polepšil o niekoľko miliárd dolárov, takto sa mu to podarilo

Nový rekord za rezidenčnú nehnuteľnosť

Doterajší rekord za rezidenčnú nehnuteľnosť v Los Angeles bol vytvorený vlani, keď Lachlan Murdoch, jeden zo šiestich potomkov mediálneho magnáta Ruperta Murdocha, zaplatil zhruba 150 miliónov dolárov za sídlo Chartwell Mansion v Bel Air.

Rupert Murdoch vlastní okrem iného britský denník The Sun, ale aj iné periodiká, akými je napríklad The Times, The Sunday Times či filmovú spoločnosť 20th Century Fox.

Warnerovu rezidenciu (Warner Estate), ktorá sa nachádza na ploche 3,8 hektára a ktorá nesie meno po Jackovi Warnerovi, zakladateľovi filmovej produkčnej spoločnosti Warner Bros, patrila od roku 1990 Geffenenovi. Sídlo si vtedy kúpil za 47,5 milióna dolárov.

Portál The Verge poukázal na to, že hoci sa suma zaplatená Bezosom môže zdať neuveriteľná, v porovnaní s jeho majetkom ide o drobné. „Ak ročne zarobíte 60-tisíc dolárov, tak je to ako minúť za dom 75 dolárov,“ napísal The Verge. Dodal, že 165 miliónov dolárov je osmina z jedného percenta Bezosovho majetku.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech