Jeff Bezos pomáha chudobným deťom. Špičková akadémia bude zadarmo a so slovenskými sa nedá porovnať

  • Akadémia Jeffa Bezosa bude vyučovať deti princípmi Montessori pedagogiky
  • Otvára sa 19. októbra
bezos
IG/jeffbezos, TASR/AP Photo/J. Scott Applewhite, File
  • Akadémia Jeffa Bezosa bude vyučovať deti princípmi Montessori pedagogiky
  • Otvára sa 19. októbra

Chce pomáhať sociálne slabším vzdelávať sa a tak zakladá akadémiu, ktorá bude niesť jeho meno. Jeff Bezos, CEO Amazonu a najbohatší človek planéty počnúc konkrétnym októbrovým dátumom rozbieha podľa jeho vlastných slov na Instagrame Bezos Academy v americkom Seattle. Informoval o tom časopis Forbes

Skomplikovať by ho nemala ani pandémia nového koronavírusu.

Predškolský vek je dôležitý

Vyučovanie bude fungovať od pondelka do piatku, celý školský rok a určené bude pre deti od troch do piatich rokov. Na svojej sociálnej sieti už Bezos predstavil aj vizuál triedy, kam čoskoro deti nastúpia. Príjemnému svetlému interiéru dominuje drevo. 

Táto trieda je len začiatok,“ píše Bezos na svojom Instagrame. 

Deti sa budú vyberať podľa toho, v akej finančnej situácii sa ocitli ich rodičia. Na základe finančných reportov budú mať deti okrem samotnej možnosti navštevovať Bezosovu akadémiu aj nárok na bezplatné stravovanie, čo zahŕňa desiatu a obed a všetky pomôcky. Zariadenie podporia viaceré lokálne firmy, ktoré sú s Amazonom spriatelené. 

V roku 2018 založil Jeff Bezos fond, kde doposiaľ vyzbieral niekoľko miliárd dolárov. Podľa informácií na stránke by mala výučba prebiehať zhodne so zásadami Montessori pedagogiky. 19.októbra sa otvoria brány novej akadémie. Chcú využívať princípy, na ktorých stojí aj spoločnosť Amazon. Prvoradý je zákazník, v tomto prípade dieťa.

Lokalizovali ju na juh od Seattle, do malého mestečka Des Moines.

Pre výber žiakov bude okrem spomínaného nižšieho príjmu rodičov detí aj ich obmedzený prístup k možnostiam predškolského vzdelávania, ktoré sú pre iné deti bežné. 

Prvotné priestory a samotné zariadenie pre Bezos Academy poskytla majiteľovi spoločnosť Wesley Homes. S prípravou pomáhali doslova všetci členovia komunity. 

Dôležité je poznamenať, že ide o prvú akadémiu svojho druhu a nie je vylúčené, že s jej ďalšími pobočkami bude Day 1 Academy Fund pokračovať.

Zdroje: bezosdayonefund.org, forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech