Jeho cestovateľské video si všimla aj svetová značka. To najnovšie je určené aj pre tých, ktorí Bratislavu nemusia

  • Video mladého Slováka Tomáša Goleja, ktoré natočil v Moskve, si všimla aj spoločnosť GoPro
  • Rozhodol sa preto predstaviť ešte lepší kúsok zo svojej dielne. A to z mesta, ktoré mu je najbližšie
  • Jeho video zachytáva známe, ale aj menej známe lokality Bratislavy a navyše nesie aj príbeh
stakk
unsplash.com, Youtube.com- Tomáš Golej
  • Video mladého Slováka Tomáša Goleja, ktoré natočil v Moskve, si všimla aj spoločnosť GoPro
  • Rozhodol sa preto predstaviť ešte lepší kúsok zo svojej dielne. A to z mesta, ktoré mu je najbližšie
  • Jeho video zachytáva známe, ale aj menej známe lokality Bratislavy a navyše nesie aj príbeh

Tomáš Golej nie je profesionálnym kameramanom, aj tak sa mu však podarilo nakrútiť jedinečné video z Moskvy, ktoré zabodovalo nielen medzi „laickou“ verejnosťou. Všimla si ho dokonca aj spoločnosť GoPro. 

To ma naštartovalo a začal som uvažovať, že musím urobiť video aj o Bratislave a musí byť ešte lepšie,” prezradil Tomáš pre Startitup.

Tomášová tvorba je špecifická aj tým, že sa do videí vždy snaží dať aj hlbšiu pointu. Videá, v ktorých sú len nasekané známe zábery prepojené hudbou, považuje za neoriginálne, nakoľko nič nové neprinášajú.

Tomáš dlhý čas premýšlal nad samotným konceptom a myšlienke videa o Bratislave. Istý čas mal vybratú len hudbu a čakal na ten správny impulz, kedy sa bude môcť pustiť do natáčania záberov z hlavného mesta.

Medzičasom sa začal viac venovať slovenským lokalitám. „Mám totiž tri deti a náročnú prácu, preto na cestovanie po svete nemám príliš čas. Vytvoril som som stránku na Facebooku s názvom Moje Slovensko a začal som pridávať videá zo Slovenských lokalít ako napríklad Spišský hrad, Oravský hrad, Liptovská Mara. Stále som však vedel, že na jar už chcem sprocesovať video o Bratislave,” vysvetľuje.

Nakoniec sa rozhodl pre video, ktorým bude diváka sprevádzať dievča. Oslovil preto folklóristku Paulu, ktorej sa tento nápad zapáčil.

Paula je Bratislavčanka a toto mesto má rada, tak sme išli do toho. Napísal som si scenár, vybral a preskúmal som si lokality. Natáčanie bolo náročné aj kvôli veľmi upršanému máju,” hovorí Tomáš.

Mladý kameraman do svojho videa zakomponoval okrem tých najznámejších miest Bratislavy aj lokality, ktoré sa nejakým spôsobom viažu k jeho minulosti.

Pri natáčaní som zažil aj v skutku jedinečné momenty. Na Kamzíku a pod Ufom  ma doštípali komáre neznesiteľným spôsobom, no s kamerou v ruke som sa nemohol ani brániť. Verím, že video o Bratislave poteší všetkých, ktorí majú radi toto mesto, prípadne prekvapí tých, ktorí ho nepoznajú a najideálnejšie presvedčí tých, ktorí ho ‚hejtujú’,” dodáva.

Tomáš s video tvorbou neplánuje prestať a do budúcna chce nazbierať zábery z rôznych slovenských lokalít a miest. A nakoniec, keď budem mať dostatok materiálu a vymyslený príbeh, tak by mohlo vzniknúť aj video o Slovensku. To je však ešte ďaleko,” uzatvára.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech