Jej diabolský úsmev pri horiacom dome pozná celý svet. Dnes už ako dospelá vyrozprávala príbeh, ktorý sa spája s jej fotografiou

  • Fotka malého dievčaťa Zoe Roth, ktoré sa diabolsky usmieva pri horiacom dome, stihla za pár rokov v rôznych obmenách obletieť celý svet
  • Doteraz patrí k najvyužívanejším a najobľúbenejším témam memečiek
  • Napriek tomu, že dom v skutočnosti nepodpálila, dostala prezývku Disaster Girl
  • Zoe sa rozhodla so svojím príbehom podeliť v rozhovore pre Buzz Feed
Zoe 4
knowyourmeme.com/Zoe Roth
  • Fotka malého dievčaťa Zoe Roth, ktoré sa diabolsky usmieva pri horiacom dome, stihla za pár rokov v rôznych obmenách obletieť celý svet
  • Doteraz patrí k najvyužívanejším a najobľúbenejším témam memečiek
  • Napriek tomu, že dom v skutočnosti nepodpálila, dostala prezývku Disaster Girl
  • Zoe sa rozhodla so svojím príbehom podeliť v rozhovore pre Buzz Feed

Jej tvár si určite videl, a možno ti aj vyčarovala úsmev na tvári. Fotka malého dievčaťa Zoe Roth, ktoré sa diabolsky usmieva pri horiacom dome, stihla za pár rokov v rôznych obmenách obletieť celý svet. Doteraz patrí k najvyužívanejším a najobľúbenejším témam memečiek.

Napriek tomu, že dom v skutočnosti nepodpálila, dostala prezývku Disaster Girl. Poďakovať sa zato môže kreatívnym dušiam, ktoré jej fotku pomocou Photoshopu priradili k rôznym katastrofám alebo dejinným udalostiam.

Zoe sa tak objavila napríklad pri potápajúcom sa Titanicu, pri výbuchu atómovej bomby v Hirošime, alebo ako diváčka dolapenia vodcu Al-Káidy, Usámu bin Ládina, ktoré sa skončilo jeho smrťou.

Ďalší len jednoducho pridali k horiacemu domu popis, prečo ho mala dievčina podpáliť. Napríklad jedna fotografia uvádza „Toto sa stane, keď moji susedia milujú Justina Biebera.“  

zdroj: memegenerator.net

Zoe sa rozhodla so svojím príbehom, ako sa nechtiac stala hviezdou memečiek, podeliť v rozhovore pre Buzz Feed.

Horiaci dom bol predmetom testu 

„Všetko to začalo v roku 2005. Mala som 5 rokov a pozerali sme televízor. Bol to taký obvyklý deň. Ja, môj brat Tristan a moji rodiča,“ uvádza Zoe. Rodina následne začula sirény, a tak sa šli pozrieť, čo sa deje, pričom zbadali hustý dym v oblasti dvoch blokov.

„Ostali sme takí, že dobre, ideme sa pozrieť, čo sa deje. Môj otec mal akurát nový foťák, ktorý vzal so sebou. Kráčali sme dole po ceste, keď sme tam uvideli horieť dom,“ spomína Zoe.

Napriek tomu, že dom horel a hasiči boli na mieste, nikto sa neponáhľal, aby dom uhasil. Zoe uviedla, že hasiči tam len tak postávali, a hrajúce deti behali dookola.

„Dom, ktorý horel, bol darovaný hasičom od jeho majiteľa. Použili ho na test horenia, pretože jeho majiteľ tak chcel vypratať pozemok. Nevedela som, že ide o test, ani to, že nikto nebol zranený. Takže si pamätám, že som sa pozerala do vnútra domu a snažila som sa zistiť, čo sa deje,“ uviedla Zoe.

Nový fotoaparát otec náležite využil a fotografoval všetko na okolí – horiaci dom, syna Tristana a aj samotnú Zoe, ktorú vyzval, aby sa pri fotení usmiala.

„Preto som spravila tú grimasu, len preto, že vtedy to bol môj výraz na usmievanie. Keby ste sa pozreli na hocijakú fotku z toho obdobia, povedali by ste si – to je určite to isté dievča, pretože má diabolský úsmev,“ vysvetlila hviezda memečiek.  

Fotografia sa dostala na verejnosť vďaka súťaži 

Fotka Zoe pri horiacom dome by pravdepodobne zapadla prachom a zostala dostupná len očiam v rodinnom albume, keby sa jej otec Dave o tri roky neskôr nerozhodol prihlásiť do fotografickej súťaže.

Fotografiu svojej dcéry pri horiacom dome poslal do súťaže časopisu JPEG s názvom Emotion Capture (Zachytenie emócie). Daveovi, ktorý bol veľký nadšenec fotografie, sa podarilo súťaž vyhrať. V rámci ocenenia časopis zverejnil jeho víťaznú fotografiu.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa zoë (@zoeroth)

Dave kázal Zoe, aby si časopis prelistovala – bez toho, aby jej povedal prečo. „Povedala som – dobre, ako chceš – a začala som listovať. Asi v polke som uvidela svoju fotografiu, a to bolo vlastne prvýkrát, čo som ju videla,“ uviedla Zoe, ktorá sa s fotografiou v časopise išla pochváliť spolužiakom.

„Takže som samozrejme doniesla časopis do mojej triedy. Ukázala som ho každému, aj na chodbách, všetkým mojim učiteľom, pretože som im chcela ukázať, že aha, toto som ja. Som slávna, a v tento deň som sa určite cítila najslávnejšie, ako som sa len mohla cítiť,“ uviedla Zoe.

Zoe sú najnepríjemnejšie fotky s Hitlerom alebo extrémnou pravicou  

Následne sa začala jej fotografia upravovať a vkladať do pozadia k rôznym katastrofám. Zoe spomína, že sa videla na fotkách, kde vítali Hitlera, kde horel Hindenburg, pri vyhynutí dinosaurov, pri výbuchu atómovej bomby, pri katastrofálnom vystúpení Britney Spears, a tak ďalej.

Potom podľa Zoe prišla druhá vlna, kde ľudia do fotky vpisovali text.

„Nikto z mojich spolužiakov alebo nikto, kto ma poznal, si nemyslel, že za tie katastrofy môžem, ale cítim, že neznámi ľudia si vždy myslia, že som zlá, alebo že som ten oheň založila. Nikdy som to ale nebrala vážne. Samozrejme tie koláže s Hilterom alebo krajnou pravicou sú mi dosť nepríjemné. Tie nikdy nebudem akceptovať alebo sa na nich zabávať, ale viem, že s tým naozaj nemôžem urobiť nič,“ vysvetlila Zoe.

zdroj: knowyourmeme.com. Zoe a Ku Klux Klan

Jej otec Dave dokonca dostal aj ponuku od muža v Španielsku, ktorý chcel natrvalo odkúpiť práva na fotografiu. Dave ale odmietol, s tým, že tú fotografiu nezhotovil s úmyslom zárobku peňazí.

Napriek tomu, že je fotografia obletela svet, život jej to nezmenilo 

Byť témou memečiek Zoe život príliš nezmenilo. V súčasnosti pracuje v reštaurácii ako servírka, a jediné, na čom pociťuje svoju slávu z fotografie, je jej účet na Instagrame, na ktorom má vyše 21-tisíc sledovateľov.

Podľa Zoe je väčšina z nich z Indonézie, Poľska a Brazílie. Používatelia z týchto krajín aj najčastejšie komentujú jej príspevky. „Naozaj neviem, prečo ľudia práve z týchto troch krajín sa o mňa tak zaujímajú, ale myslím si, že to je zábava, a je to cool. Viem, že niekde v Portugalsku je môj veľký portrét,“ dodala Zoe.  

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa zoë (@zoeroth)

Najneznámejšie fotografie Zoe vo svete

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a horiaci Notre Dame

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a nepodarená maľba.

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a pád burzy v roku 2008.

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a výbuch atómovej bomby.

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a potápajúci sa Titanic.

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a muž stojaci na streche Svetového obchodného centra, na ktoré mieri lietadlo. Fotka je fotoshopovaná Zoe a aj lietadlo boli pridané k obyčajnej fotke muža. Fotka muža s lietadlom je jeden z najznámejších hoaxov, ktorý sa začal šíriť po teroristických útokoch 11. 09. 2001.

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a náraz lietadla do Svetového obchodného centra v roku 2001.

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a horiaca vzducholoď Hidenburg.

zdroj: knowyourmeme.com/eyePress/White House Photo/Pete Souza. Na snímke Zoe sleduje dolapenie Usáma bin Ládina. Prítomní na fotografii sú vtedajší prezident Barack Obama, vtedajšia ministerka zahraničia Hillary Clinton, vtedajší viceprezident Joe Biden a Antony Blinken.

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a Bill Clinton s Monikou Lewinskou, s ktorou mal aféru, ktorá ho takmer stála prezidentské kreslo.

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe ako John Wilkes Booth, ktorý spáchal atentát na prezidenta Abrahama Lincolna.

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a František Ferdinand d’Este s manželkou, tesne predtým ako boli zavraždení, čo sa uvádza ako jeden zo spúšťačov prvej svetovej vojny.

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a Robert Kennedy, ktorý bol neskôr zavraždený atentátnikom, podobne ako jeho brat John.

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a Britney Spears.

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a padajúca Courtney Love, ktorú držia jej spoluhráči z kapely Hole.

zdroj: knowyourmeme.com. Na snímke Zoe a Teletubbies.

Článok bol pôvodne publikovaný 19. decembra 2020.

Zdroje: the Sun, Buzz Feed

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech