Johnson je naspäť na Downing Street. V pondelok sa má vrátiť do práce

  • Premiér by sa podľa zdroja z prostredia Downing Street mal v pondelok vráti do práce po tom, ako sa zotavil z nákazy
  • Premiéra počas neprítomnosti čiastočne zastupuje britský minister zahraničných vecí Dominic Raab
pop-1090x610
wikimedia.org
  • Premiér by sa podľa zdroja z prostredia Downing Street mal v pondelok vráti do práce po tom, ako sa zotavil z nákazy
  • Premiéra počas neprítomnosti čiastočne zastupuje britský minister zahraničných vecí Dominic Raab

Britský premiér Boris Johnson zotavujúci sa z ochorenia COVID-19 sa v nedeľu večer vrátil do svojej rezidencie na Downing Street 10 a v pondelok by sa mal vrátiť do práce. Informovala o tom na svojej webovej stránke stanica Sky News.

Premiér by sa podľa zdroja z prostredia Downing Street mal v pondelok vráti do práce po tom, ako sa zotavil z nákazy. Johnsonovi chorobu COVID-19 diagnostikovali 26. marca a začiatkom apríla strávil sedem nocí v londýnskej Nemocnici sv. Tomáša.

Neskôr sa zotavoval v oficiálnom vidieckom sídle britských premiérov Chequers. V utorok 21. apríla už absolvoval telefonický rozhovor s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Premiéra počas neprítomnosti čiastočne zastupuje britský minister zahraničných vecí Dominic Raab. Britská vláda čelí nátlaku v súvislosti s plánom na uvoľnenie opatrení zavedených v boji s pandémiou. Raab však povedal, že ďalšie kroky musia byť vykonané s istotou a preto vláda postupuje veľmi obozretne.

zdroj: TASR

Britská vláda plánuje karanténu pre ľudí prichádzajúcich do krajiny

Ľudia prichádzajúci do Spojeného kráľovstva budú možno musieť absolvovať dvojtýždňovú karanténu na základe plánov, ktoré britská vláda pripravuje pre svoju „druhú fázu“ reakcie na pandémiu nového koronavírusu. Informovali o tom v nedeľu britské médiá.

Vláda podľa zdrojov pracuje na pláne týkajúcom sa cestujúcich, ktorí prídu do Británie cez letiská a námorné prístavy, pri čom vychádza z takéhoto plánu zavedeného v Singapure, uviedol denník Evening Standard na svojej webovej stránke.

Podľa novín The Sunday Telegraph a The Mail on Sunday je zámerom zabrániť prinášaniu nákazy zo zahraničia v čase, keď britská vláda pri zmiernení obmedzení pohybu spustí program sledovania kontaktov s cieľom izolovať novoinfikovaných.

Karanténu pre prichádzajúcich, na ktorej sa podľa médií tento týždeň dohodli ministri a ďalší predstavitelia, by mohla Británia zaviesť v máji.

Britský minister zahraničných vecí Dominic Raab, ktorý zastupuje premiéra Borina Johnsona zotavujúceho sa z koronavírusovej choroby, v nedeľu zdôraznil, že britská vláda sa nemôže ponáhľať so zmierňovaním obmedzení pohybu. Podľa jeho slov by mala postupovať opatrne, aby zamedzila druhej vlne epidémie a tým aj opätovnému zavádzaniu karanténnych opatrení, čo by poškodilo dôveru verejnosti, píše agentúra Reuters.

Raab v rozhovore pre stanicu Sky News odmietol spresniť detaily možných ďalších krokov a toho, kedy by Británia mohla začať uvoľňovať opatrenia sociálneho odstupu.

„Nie je zodpovedné začať špekulovať o jednotlivých opatreniach,“ povedal a vyzval verejnosť, aby dodržiavala aktuálne odporúčania, čo znamená ostať doma s výnimkou ciest, ktoré sú nevyhnutné.

zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK