J&T daruje slovenským zdravotníkom respirátory v hodnote pol milióna eur. Pomáha aj jeden z najbohatších Slovákov

 • Ďalších 175 tisíc respirátorov N95 v hodnote vyše 500 tisíc EUR od J&T a EPH prichádza ako dar vláde Slovenskej republiky práve na Slovensko
 • Okrem toho J&T v spolupráci so spoločnosťou Medirex začala od piatka 10. apríla testovať 10 000 zdravotných a sociálnych pracovníkov
 • 3 milióny eur posiela na boj s koronavírusom jeden z najbohatších Slovákov Milan Fiľo
koronavirus
TASR, Pixabay.com
 • Ďalších 175 tisíc respirátorov N95 v hodnote vyše 500 tisíc EUR od J&T a EPH prichádza ako dar vláde Slovenskej republiky práve na Slovensko
 • Okrem toho J&T v spolupráci so spoločnosťou Medirex začala od piatka 10. apríla testovať 10 000 zdravotných a sociálnych pracovníkov
 • 3 milióny eur posiela na boj s koronavírusom jeden z najbohatších Slovákov Milan Fiľo

Podľa zakladateľa skupiny J&T Patrika Tkáča sa zdá, že rúška už nie sú tým najakútnejším problémom našej krajiny a nedostatkovými sa stali respirátory pre zdravotníckych pracovníkov v prvej línii.

,,Po informovaní o dodávkach ochranných pomôcok vláde sa na nás začali obracať desiatky zdravotníckych zariadení a lekárov, ku ktorým sa tento materiál nedostáva. Obávame sa, že distribučné kanály nefungujú úplne efektívne, preto v spolupráci s nadáciou televízie JOJ chceme zabezpečiť priame zásobenie aspoň tých najdôležitejších z nich,“ vysvetlil Patrik Tkáč, zakladateľ skupiny J&T. 

Gepostet von J&T am Freitag, 10. April 2020

Okrem toho J&T v spolupráci so spoločnosťou Medirex začala od piatka 10. apríla testovať 10 000 sociálnych pracovníkov a zdravotníkov čeliacich nákaze koronavírusom v prvej línii, ktorých testovanie štát neprepláca, hoci laboratóriá disponujú dostatočnými kapacitami. Testovanie sociálnych pracovníkov a zdravotníkov, je organizované v spolupráci so spoločnosťou s Nadáciou J&T, Nadáciou JOJ, Nadáciou EPH a Nadáciou Poštovej banky. 

,,Mrzí nás, že udalosti v zariadení pre seniorov v Pezinku tak rýchlo a tak drasticky  potvrdili naše obavy a opodstatnenosť testovania týchto pracovníkov,“ dodal Tkáč. 

Gepostet von J&T am Donnerstag, 26. März 2020

Doteraz J&T a EPH spolu dodali:

 • Vyše 1 500 000 chirurgických rúšok
 • 400.000 respirátorov
 • 55.000 ochranných oblekov
 • 50.000 ochranných okuliarov
 • 50.000 testov

J&T a EPH vyčlenili pre pomoc Slovensku a Česku spolu 8 miliónov EUR. Časť vyčlenených prostriedkov už použili na nákup zdravotníckeho materiálu a ochranných prostriedkov, časť ešte využijú podľa priorít, ktoré stanovia ústredné krízové štáby oboch krajín.

Milan Fiľo vyčlenil na boj s COVID-19 3 milióny eur 

Aj priemyselný magnát a štvrtý najbohatší Slovák, Milan Fiľo, prispieva na pomoc v boji s pandémiou koronavírusu 3 milióny eur. Majetok prezidenta a predsedu predstavenstva ECO-Investment odhaduje Forbes na 670 miliónov eur.

Do slovenských nemocníc a domovov sociálnych služieb odišlo 15 kamiónov naložených papierovou hygienou. Viac ako 500 paliet, teda 80 tisíc spotrebiteľských balení servítok či papierových obrúskov a viac ako 300 tisíc kotúčikov toaletného papiera rozviezli zo závodu SHP Group v Harmanci do nemocníc a domovov sociálnych služieb v Ružomberku, v Banskej Bystrici, v Brezne a ďalších mestách. 

Gepostet von Žijem v Ružomberku am Mittwoch, 18. März 2020

Spoločnosť TAURIS Group, spadajúca pod ECO-Investment, začala s rozvozom balených mäsových výrobkov pre organizácie so starostlivosťou o sociálne slabších a zdravotne odkázaných občanov. 

„Napriek pandémii robíme všetko pre to, aby naše závody dokázali zabezpečiť všetky potreby a nároky zákazníkov. Každý v tejto ťažkej dobe pomáha ako vie. Myslíme na tých, ktorí potrebujú pomoc a tiež na tých, ktorí sú doslova v prvej línii v boji s vírusom. Dodávky s výrobkami odosielame v niekoľkých fázach do slovenských nemocníc a domovov sociálnych služieb. Snáď naša pomoc aspoň čiastočne odľahčí inštitúcie a zariadenia, ktoré majú v týchto dňoch plné ruky práce,“ informoval v oficiálnej správe prezident a predseda predstavenstva ECO-Investment Milan Fiľo. 

zdroj: TASR

Spoločnosť ECO-Investment zároveň pre zamestnancov, ale aj pre obyvateľov regiónov, v ktorých pôsobí, zabezpečila viac ako 40 tisíc ochranných textilných rúšok. Prispela aj na zbierku ochranných prostriedkov, ktoré ľuďom odkázaným na pomoc rozdelí profesor Krčméry. Ide o 800 respirátorov FFP2. Profesor Krčméryho a majiteľ holdingu Milan Fiľo dlhé roky  spolupracujú aj na viacerých charitatívnych projektoch na Slovensku, ale aj v Afrike či v Kambodži. 

Zdroje: J&T, ecoinvestment.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech