J&T opäť investuje do Bratislavy, vybudujú tu nové jazero a piesočnaté pláže

  • V bratislavskej mestskej časti Vajnory má vyrásť nová obytná štvrť
  • Bude tu nové jazero a piesočnaté pláže
  • Investícia bude pochádzať od J&T a Nordic Investors
TASR
ilustračný obrázok TASR
  • V bratislavskej mestskej časti Vajnory má vyrásť nová obytná štvrť
  • Bude tu nové jazero a piesočnaté pláže
  • Investícia bude pochádzať od J&T a Nordic Investors

Developerská spoločnosť J&T Real Estate (JTRE) sa dohodla s investorom Nordic Investors na rozvoji mestkej štvrti Bratislava – Nové Vajnory.

Hodnotu investície zatiaľ nezverejňujú

Pozemky s rozlohou 85 hektárov v lokalite Staré Letisko v mestskej časti Bratislava – Vajnory sú jedným z najväčších ucelených rozvojových území v hlavnom meste.

Plány obidvoch investorov zahŕňajú citlivú revitalizáciu územia, zachovanie zelených plôch vhodných na rekreáciu a odpočinok a výstavbu nízko podlažných bytových domov spolu s ostatnými funkciami mestského významu ako administratíva, obchod a služby.

Jedným z najdôležitejších prvkov bude novovybudované centrálne jazero, ktoré pomôže odvodniť často zatápané časti Vajnor. Objem transakcie spoločnosti po dohode nezverejňujú. „Finančý objem nebudeme komentovať, je to súkromná záležitosť,“ povedala pre Startitup hovorkyňa J&T Real Estate Katarína Krajňáková.

Pre vstup do projektu Nové Vajnory sa JTRE rozhodla najmä kvôli potenciálu rozvoja lokality, ako aj z dôvodu navrhovaného komplexného riešenia veľkého 85-hektárového územia, ktoré skupina Nordic Investors štyri roky rozvíjala.

„Nové Vajnory pre nás predstavujú projekt s dlhodobým potenciálom. Veríme, že pri zodpovednom prístupe k riešeniu všetkých podstatných záležitostí pre lokálnu komunitu, ako aj rozvoj Bratislavy ako takej, tento projekt ponúkne v budúcnosti veľmi príjemné prostredie na bývanie, prácu a voľnočasové aktivity. Zároveň oceňujeme prácu, ktorú v posledných rokoch Nordic Investors na projekte odviedli,“ hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Vybudujú centrálne jazero a pláž

Podľa projektu by malo v novej mestskej časti vyrásť centrálne jazero a nové pláže. Práve to by malo pomôcť odvodniť často zatápané časti Vajnor.

„Naším cieľom v nasledujúcich rokoch bude vybudovanie dvojhektárového jazera, ktoré bude obklopené piesočnatými plážami, zelenými lúkami, mólom a schodmi. Tie budú slúžiť nielen ako prístup k vode, ale aj ako plocha pre odpočinok,“ predstavil unikátny projekt Jan Petřík, partner skupiny Nordic Investors.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech