Juraj Šeliga nebude kandidovať na lídra Za ľudí. O kreslo predsedu sa pobije Kollár s Remišovou

  • Juraj Šeliga sa na predsedu strany necíti, myslí si, že nemá dosť skúseností
  • O post predsedu sa budú uchádzať kandidáti Miroslav Kollár a Veronika Remišová
  • Nového predsedu si strana zvolí 8. augusta
Juraj Šeliga
  • Juraj Šeliga sa na predsedu strany necíti, myslí si, že nemá dosť skúseností
  • O post predsedu sa budú uchádzať kandidáti Miroslav Kollár a Veronika Remišová
  • Nového predsedu si strana zvolí 8. augusta

Podpredseda Za ľudí a parlamentu Juraj Šeliga nebude na sobotnom (8. 8.) sneme kandidovať za predsedu strany. Uviedol to pre TASR s tým, že podporí do tejto funkcie člena predsedníctva a poslanca Miroslava Kollára. Okrem Kollára kandiduje za šéfku strany aj podpredsedníčka Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová.

Chýbajú mi skúsenosti

Šeliga svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že potrebuje ešte praktickú skúsenosť s politikou, dodal tiež, že sa chce najbližších pár mesiacov politicky venovať očiste slovenskej justície, prokuratúry a polície. Na tento krok podľa svojich slov nemá ani momentálne pevné osobné a rodinné zázemie.

Veľmi si vážim podporu, ktorá sa mi dostala z regiónov, rovnako od ľudí, ktorí nie sú v našej strane alebo sú naši voliči. Veľmi si vážim osobnú podporu od bývalých vrcholových politikov a osobností verejného života. Vnímam to ako veľký záväzok,“ uviedol pre TASR s tým, že „nebude v tomto momente presviedčať svojich kolegov o tom, aby ma volili za predsedu strany Za ľudí“.

Remišová: Vyjadrenia Kollára sú ako strieľať si do vlastného kolena. Strana Za ľudí nie je fackovacím panákom

Za predsedu strany podporí Kollára. „Ak si mám vybrať medzi Veronikou a Mirom, tak si v sobotu vyberiem Mira. Práve pre jeho schopnosť rešpektovať názor iných, moderovať ako odbornú, tak kultúrnu diskusiu a zaujať jasný politický postoj. Napriek Veronikiným plusom ju neviem podporiť preto, že v tomto momente si myslím, že musí podstatne viac času venovať ‚výstavbe‘ nového ministerstva a zjednodušeniu eurofondov ako strane Za ľudí,“ skonštatoval.

Kiska podporuje Remišovú

Do snemu šéfuje strane jej zakladateľ Andrej Kiska, ktorý avizoval, že opätovne kandidovať nebude. Remišovú i Kollára podporili delegáti viacerých okresných snemov, ktoré sa konajú pred celoštátnym snemom. Remišová zastupuje v líderskej pozícii Kisku po tom, čo sa po parlamentných voľbách pre zdravotné problémy stiahol z politiky. Exprezident Remišovú zároveň v médiách podporil za šéfku strany.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech